Posted by on Бер 16, 2014 in Відео | 0 comments

– Всі люди певною мірою відчувають стрес. Як уникнути цього в сучасному житті?

– Ну, стресу не можна уникнути, тому що він, як ти щойно зазначила, всюди. І що більше ми робимо прогрес в сучасних технологіях і способах як насолоджуватися світом (що означає, що ми повинні працювати старанніше, що все більше людей відчайдушно намагаються знайти щастя), то більше і більше зростає рівень стресу. Ми відчуваємо величезний тиск: бути успішним, бути щасливим, заробляти гроші, підтримувати дорожчий, марнотратний спосіб життя. Ми в коловерті. Тому ми не можемо насправді уникнути стресу. Навіть якщо переїхати за місто. Там все одно є стрес – менший, але є. Тому що матеріальне життя повне стресу.

І одне з того, що викликає найбільший стрес – це загроза смерті. Розумієте, кожен з нас – вічна душа, але всі ми в будь-який момент можемо зустрітися зі смертю. Смерть від раку. Смерть в автокатастрофі. Смерть від того чи іншого – що б це не було.

Тобто матеріальне життя повне стресу. Тому рішення, знову ж таки, не матеріальне. Переїзд на острів посеред Тихого океану не вирішить проблему. У цьому випадку ви будете переживати, що вам самотньо. Ви будете переживати за те, де знайти щось поїсти. Ви будете непокоїтись: «Ох, що ж мені робити? Я помру тут … один ?!»

Тому, насправді, рішення тільки одне, і воно духовне. Якщо у мене є любовні стосунки з Богом в серці і я активно зайнятий служінням Йому, якщо я насправді відчуваю від цього щастя, то я вмиротворений, спокійний всередині.

Навколо мене коловерть. Стрес всюди: стрес на роботі, стрес від поганої екології, шумового забруднення, забруднення їжі, повітря і всього іншого. Ураган розриває на шматки все, що нас оточує, але в його епіцентрі тихо і спокійно. Тому це єдине рішення.

Тому, що сильніший наш зв’язок з Богом, що більше ми дійсно живемо, відчуваючи любовні взаємини з Ним щодня, щомиті, – то спокійнішими і вмиротворенішими ми стаємо. І, отже, стрес зникає. Розумієте? Нам постійно доводиться стикатися з несприятливими ситуаціями, але ми реагуємо на них спокійно і впораємося зі стресом, якого не уникнути. І тепер наше життя не наповнене стресом. І це, знову ж таки, єдине рішення.

Тому я кожного разу кажу: якщо ми повторюємо імена Бога регулярно, це приведе нас в спокійний, мирний, тихий куточок всередині нас, і ми будемо насправді посміхатися всередині. І, звичайно ж, коли я посміхаюся всередині, я посміхаюся і ззовні.

Тобто це духовне рішення кожної проблеми, чи то стресу або самотності, або спроби знайти щастя, або сімейна проблема, або фінансова проблема – що завгодно. Не має значення, що за проблема. Відповідь все одно та ж, завжди та ж сама. Це єдине рішення для всіх проблем.

– Балакхілья дасе, Ви згадали про страх смерті. Чи допоможе це рішення позбутися страху смерті? Іноді, коли я думаю про смерть, я відчуваю страх.

– Так, допоможе. Тому що ти розумієш, що ти вічна, ти не тіло. Помирає тіло. Ти не вмираєш. І насправді ти живеш своє життя, готуючись до смерті. Людська форма життя насправді призначена для підготовки до смерті.

Це означає, що я розвиваю духовну свідомість, я розвиваю в собі свідомість Бога. Тепер моє серце зосереджене на служінні Богу, я весь час обмірковую: «Як я можу зробити Йому приємне? Як я можу служити?»

І тому стан мого тіла – вмираю я від старості або в молодому віці від раку, що б не було, – це не є великою проблемою, як для звичайної людини. Тому що я не тіло. Я використовую своє тіло в служінні Богу, я дбаю про нього, як можу, оскільки це мій інструмент, це знаряддя, яке я використовую. Але це не я.

І коли настає час йти – ви йдете. У вас є духовна основа, не так, що ви не знаєте, куди йдете. Ви в руках Бога, так би мовити. Вам не доведеться турбуватись. Якщо ви перебуваєте в руках Бога, чи ви в тілі, чи поза тілом – ви з Богом. Тому ваше життя стабільне.

Смерть неминуча. Вона приходить, ви до цього готові, ви належним чином підготовлені, ви проходите через цей досвід, і це не завдає проблем. Це не страх, який будуть відчувати всі, у кого немає таких стосунків з Богом.

– Щиро дякую.