Posted by on Лют 20, 2020 in Колекція питань 1 | 0 comments

Питання 1: Чи обирає душа де, в якій сім’ї народитися, чи це відбувається поза її бажанням? 

Відповідь: Ні, ми не обираємо. Це точно. Я думаю, що якби у багатьох людей був вибір, вони народилися б десь в іншому місці. Я не думаю, що дуже багато хто вибрав би народитися в Ефіопії або на Сомалі – в якихось дуже пекельних з матеріального погляду місцях.

Ми приймаємо народження відповідно до своєї карми, у відповідності до реакції на свої минулі дії. У матері також є своя карма, у батька – своя карма, у дитини – своя карма, і їхня карма зводить їх разом, як сім’ю. Це не випадковість. Ми отримуємо те, що ми створили своїми діями.
 

Питання 2: Чи можна змінити карму?

Відповідь: Є багато способів, як ви можете очиститися від карми. У Ведах є багато різних формул для спокутування карми. І ті, хто зацікавлений лише матеріальним розвитком, матеріальним благополуччям, дотримуються цього розділу Вед, який приписує різні аскези, щоб очиститися від гріхів, так би мовити. Але проблема полягає в тому, що це не очищує серце. Те саме серце, наповнене злими бажаннями, неправильними бажаннями, матеріальними бажаннями, воно залишається тим самим. І це змушує людину знову йти і робити те саме. А потім вона знову кається і намагається спокутувати це. Тож насправді вона нікуди не рухається.
Ось чому в бхакті-йозі йдеться не про це. Якщо ви займаєтеся процесом бхакті-йоги, він також повністю очистить карму. Але про це навіть не йдеться, бо це відбувається само собою. Він очищує серце. І чисте серце не діє гріховно. Чисте серце діє лише приносячи задоволення Богові. Тож це єдине реальне рішення.
 

Питання 3: Чи означає це, що шукаючи любов Бога, ми можемо уникнути нашого кармічного боргу?

Відповідь:Так, поступово ви очищаєтесь. Але одного разу мій духовний вчитель наводив приклад: припустимо, у вас є електричний вентилятор, і він крутиться, а потім ви його вимикаєте з розетки. Але вентилятор ще продовжує крутитися якийсь час, доки, нарешті, не зупиниться. Отже, деяка частина цієї карми може з’явитися навіть після того, як ми приступили до цього процесу. Але поступово вона вся закінчиться.

 

Питання 4: У чому відмінність понять – карма та дхарма?

Відповідь: Карма – це результат ваших дій: хороших чи поганих. А дхарма – це релігія. І в чистому розумінні дхарми, вона називається санатана-дхарма. Це означає “вічна релігія”. А саме: любити Бога і служити Йому, виконувати Його волю.