Posted by on Бер 20, 2020 in Давня наука про життя та справжнє щастя | 0 comments

Запитання: Чи можна стати просвітленим, не практикуючи йогу?

Відповідь: Йога – це джерело світла. Якщо ви говорите про хатха-йога, коли ви робите фізичні вправи, то це не має нічого спільного з просвітленням. Це добре для тіла, але щодо просвітлення – це ніяк з цим не пов’язано. Йога – це джерело світла. Просвітлений означає знання, що знаходиться у світлі, йога і Веди є джерелом цього знання.
Тож ви не можете.

Запитання: Як дізнатися своє призначення?

Відповідь: Знову ж таки, це те, що люди неправильно розуміють. Є ідея про те, що кожен народжується з якоюсь визначеною наперед діяльністю, або обов’язком, або метою, яку вони мають виконати, інакше їхнє життя не буде успішним, вони не будуть щасливими і так далі. Але це неправильно. Ми народжуємося з нашою кармою за минулу діяльність, яка керуватиме нашим життям – це так. Але наше призначення, як я вже пояснював, у людській формі – це пізнати Бога та розвинути любов до Нього. Це те, що призначено робити людям. Якщо ми вибираємо це. Якщо ні, то ми матимемо долю карми.

Питання: Як розвинути в собі любов до Бога?

Відповідь: Слідуючи керівництву того, хто любить Бога. Той, хто любить Бога, може навчити нас, як любити Бога. І Веди також навчають. Але одне з основних настанов Вед – знайти того, хто любить Бога, і слідувати йому. Ви зустрінете це всюди у Ведах. Вивчайте це знання під керівництвом досконалого духовного вчителя.

Питання: Веди – це наука? З чим Веди пов’язані – з індуїзмом та буддизмом?

Відповідь: Веди – це досконала наука. Вони являють істину. Це те, що робить наука. Вона намагається дійти до кореня та явити істину. Тож це істинна наука про душу. І якщо ми вивчимо цю науку, ми будемо найбільшими вченими.
Веди – це писання, що використовуються в індуїзмі. Індуїсти читають це знання. Але, на жаль, у них не найдосконаліше розуміння. Вони загрузли в ідеї “ми індуси” та всього іншого, що йде разом із цим. Але якщо вони зустрінуть справжнього духовного вчителя, він виведе їх із цього неправильного розуміння і пояснить справжнє розуміння Вед.

А буддизм… Буддизм був засноваий і розпочатий однією з інкарнацій Верховного Господа – Господом Буддою. Але Він прийшов у певний час, коли панувало певне неправильне розуміння Вед, щоб відкоригувати це. Тож це теж пов’язано. Але це не те розуміння Вед, яке необхідне для того, щоб досягти любові до Бога.

Питання: Як поєднувати практику Вед та мою релігію?

Відповідь: Це ще одна ідея, яка є у багатьох людей: я — християнин, я — індуїст, я — буддист, яка б не була наша релігія. Але насправді це тимчасове позначення. Це тимчасове позначення, яка може змінитися. Розумієте? Я можу змінити свою релігію, що означає свою віру. Я переношу свою віру з цього вчення і спрямовую її на інше вчення.

Або ще один очевидний приклад. Я особисто, наприклад, був народжений у південній частині Сполучених Штатів. Тож мені від народження говорили: “Ти – християнин”. Тому що це була та релігія, яка домінувала у цьому регіоні. Ви, скажімо, народилися тут у Казахстані, і основна релігія – це мусульманство. І ви можете сказати: “Я мусульманин, тому що я тут народився”. Так що наступного разу ви народитеся в південній частині Америки і думатимете, що ви християнин, а я прийму народження тут і буду мусульманином. Розумієте? Це не наше вічне призначення.

Наша вічна релігія, яка називається санатана-дхармою, що означає, що я – вічний люблячий слуга Бога, ніколи не змінюється. Ніколи. Це те, хто я, це моя релігія. Це те, хто я у цьому житті, у наступному… Вічно. Практикую я це, приймаю це, визнаю чи ні, це все одно моя релігія. Так що вчення, яке я сьогодні представляю, не є християнським, індуїстським, буддистським, мусульманським. Це релігія душі (релігія означає виконувати волю Бога).

Так що ви можете взяти це вчення і застосовувати це у своєму житті, незалежно від того, як би ви себе на сьогоднішній день не називали. Є лише один Бог. Він не індуїстський Бог, не християнський Бог, не буддистський Бог – це Верховна Особа. Тож ми можемо залишатися в цій зовнішньо-позначеній релігії та вірі, як би там не було, і при цьому розвивати свої взаємини із Верховним Господом. І тут немає жодних протиріч.

Питання: Якщо Веди – це істина, то чому навколо так багато різних учень та релігій? Навіщо такі труднощі?

Відповідь: Всі чисті посланці Бога навчали ведичному знанню. Це те, чого вони вчили. Не обов’язково вони використовували ту саму термінологію, ті ж імена. Тому що вони говорили з конкретною аудиторією, відповідно до часу, місця та обставин. Тож вони могли пояснювати цю чисту істину певним чином. А інший чистий учитель пояснював це інакше. Але що сталося? Послідовники цих чистих вчителів створили навколо цього релігії. І дали цим релігіям назви.

Ось чому здається, що так багато релігій. Але це просто певні віросповідання, які відрізняються від вчення початкового джерела. Так що ми повертаємося до початкового джерела, і тоді у нас немає ніяких труднощів, про які ви сказали.

Запитання: Назвіть, будь ласка, за якими книгами можна почати вивчати Веди?

Відповідь: Я завжди рекомендую Бхагавад-гіту. Це ведичний текст, який у мене тут лежить. Але ми дуже конкретні у тому, яка Бхагавад-гіта. Є дуже багато різних версій, перекладів та видань. Ми рекомендуємо виключно “Бхагавад-гіту як вона є”, написану Бхактіведантою Свамі. Тому що це є повністю чиста, авторитетна версія.

Питання: Чи може бути таке, що займаючись йогою, йдеш занадто глибоко у ведичне знання і йдеш далеко від реального світу? Чи потрібен баланс духовного та матеріального?

Відповідь: Це не проблема для людини, яка має розуміння. Це буде проблема для фанатика. Це зовсім інша річ. Якщо у вас є повне розуміння цього знання, ви приймаєте його, ви навчитеся, як робити все у своєму житті частиною ваших взаємин з Богом. Ви не йдете з товариства, не залишаєте суспільство. Ви можете. Але краще залишатися у суспільстві та бути в гармонії з усім. Вам потрібно працювати? Добре, що ви працюєте. Намагайтеся зробити це як дар Богу. У вас має бути духовне та матеріальне життя (хоча матеріальне і не буде матеріальним), вони повинні йти паралельно.

Мається на увазі, що ви, як і раніше, працюєте, у вас, як і раніше, є сім’я, ви як і раніше людина, яка функціонує в суспільстві. Але це все виконується з такою свідомістю та баченням, щоб це було служінням Богові. І насправді ви можете допомогти іншим отримати те ж розуміння і бачення.

Запитання: Скажіть, будь ласка, а чи обов’язково прагнути вилітати регулярно до Індії чи взагалі залишитися там?

Відповідь: Абсолютно ні.
– Я не очікував такої відповіді. А із чим це пов’язано?
– А навіщо до Індії? Індія – єдине місце, де є це знання? Ні, це не так. Важливим є знання, а не сама по собі Індія. Люди думають, що якщо вони поїдуть до Індії, то автоматично з ними трапиться щось чарівне. Багато людей приїжджають туди і їх просто повністю збивають зі шляху. Тому що там купа народу, яка тільки й чекає, щоб забрати тебе у свій світ, хоч би що він являв собою. Ні. Це абсолютно не потрібне. Багато людей туди їздять.

Звісно, ​​в Індії є надзвичайні місця. Але якщо ти туди їдеш і нічого не знаєш, то швидше за все ти просто повернешся в гіршому стані, ніж ти поїхав.
– Це місця, такі як Говардхан і Вріндаван, так?

– Знову ж таки, залежить від того, що ти там робиш. Чи їдеш ти туди у правильній свідомості. Дуже легко зробити образи на Говардхані, у Вріндавані, в Майяпурі, які набагато сильніші, ніж образи, зроблені тут. Якщо ти їдеш туди у правильній свідомості, у правильному розумінні, це надзвичайна справа. Тому повністю залежить від тебе. Але люди просто кажуть: “Індія! А-а!” Але це включає набагато більше. Але якщо ти поїдеш у правильне місце, з правильною свідомістю і зустрічатимешся і говоритимете з правильними людьми, тоді це буде…

– Я з Ташкента. Там все це не так просто. Узбекистан – це третій світ. І ось я сюди приїхав, в Алмату. Тут таке все живе, багате, люди одягнені так, автомобілі – все таке. Загалом рівень життя вищий і починається не те, щоб заздрість… порівняння мого дому з цим. І завжди ці гроші, гроші. Хоча я собі все це по-своєму пояснюю. Тим не менше як не відволіктися на це і залишатися позитивним, оптимістом, веселим, гуморним?

– Не треба, щоб тебе захопив увесь цей матеріальний світ. Намагайся не потрапити під вплив. Підтримуй те, на чому ти зосереджений – на духовному житті. Все має свій вплив. Де б ти не був, скрізь є якийсь вплив. Тож тобі треба бути обережним – куди ти ходиш, з ким спілкуєшся. Ніде не є легко. Тобі потрібно пам’ятати свою мету, не втрачати фокус того, що ти хочеш робити.
– Ось, наприклад, так вийшло, що мені доводиться жити у цокольному, підвальному приміщенні, це таке антикафе типу клубу, де бар, де музика, де всі п’ють, він напівцілодобовий, напівнічний. І в рахунок того, що я там живу, я наводжу порядок після того, як всі відгуляють. Чи варто далі це робити?
– Не роби цього. Якби ти хотів навмисно сам погане місце вибрати, то це було б воно.

Запитання: Дух і душа – це одне?

Відповідь: Так, але нам потрібне глибше розуміння. Дух – це енергія. Душа – це індивідуальна частинка. Уявіть собі пляж. Зазвичай пляж складається із піску. Але пісок складається з незліченної кількості піщинок. І ви можете взяти одну піщинку – і це пляж, але дуже маленька частинка пляжу. Так можна уявити душу. А дух можна уявити, як увесь цей пісок.

Питання: Як бути з батьками, якщо вони не погоджуються з твоїм способом життя? Я маю на увазі духовну практику, вегетаріанство і таке інше.

Відповідь: Це питання з незапам’ятних часів. Так часто буває. Тому що вони не розуміють, вони самі не зацікавлені. І вони хочуть керувати тобою. Це те, що ми часто бачимо в собі та в інших: ми хочемо керувати людьми, а інші люди хочуть керувати нами. Бог дає нам свободу вибору, але інші не хочуть давати нам цю свободу. Отже, ви повинні просто розуміти, що це ваш вибір. Що ви можете робити з тим, що вони не згодні? Не сперечатися, не сваритись, не хвилювати їх, просто спокійно продовжувати робити те, що ви обрали.

Питання: Як досягти гармонії душі у матеріальному тілі?

Відповідь: Виконувати волю Бога. Це дуже просто. Гармонія означає, що дві людини в гармонії. І якщо дві особи перебувають у гармонії, це означає, що їхні волі пов’язані. Отже, якщо ви дійсно хочете гармонії у житті, є лише один спосіб. І це — виконувати волю Бога. Залишити свою незалежність. “Я роблю те, що хочу, як хочу, і коли хочу! І не кажи мені, що робити!” або “Я робитиму твою волю, якщо я захочу. А якщо не захочу, то забудь про це!” Ні, ми маємо залишити це. Ви не можете залишити це просто на рівні розуму. Ні, є процес. І це процес, який очищує, який відбувається природнім шляхом. Це еволюція.

Питання: Якщо Бог зробив людину вільною, то чому вона слуга Бога? Чи не краще людині почувати саму себе своїм паном, підкорятися собі, а не Богу?

Відповідь: Це нова веда (сміється). Це те, що всі вже роблять! Це те, що ми робимо! Ми вже маємо цю філософію, з якою ми живемо. Але мені здається, щось підказує, що це не працює. Мені треба віддатися Верховному Господу. Тому що це те, хто я є – я Його слуга. А свобода полягає в тому, що я можу обрати робити це чи ні. У цьому свобода. Будь-якої миті я можу вибрати – любити і служити Богу чи ні. Якщо я прийму цей вибір – любити Бога і служити Йому – я буду щасливим. Якщо я приймаю вибір не робити це – я не буду щасливим.

І це та свобода, яка в мене є. Чому? Тому що любов ґрунтується на свободі. Ви не можете змусити будь-кого любити вас. По всьому світу люди намагаються змусити когось їх любити: “Я примушу тебе мене кохати!” Ви можете змусити когось готувати вам, прати одяг, задовольняти ваше статеве бажання. Але ви не можете змусити кохати. Людина повинна сама вибрати, її серце має бути в цьому стані. Отже, Бог не змушує нас любити себе, Він дає нам вибір. Любов ґрунтується на свободі.

Запитання: Ваше ставлення до інших писань, наприклад, до Біблії.

Відповідь: Ми поважаємо усі писання. Але ми розуміємо, що у цих писаннях є послання для певної групи людей, які готові почути це послання. Я також вивчав Біблію дуже довго. Але я почав розуміти, що є більше інформації, яку хочу дізнатися, і її немає в цій книзі. Веди набагато повніші, вони дають нам набагато більше подробиць. Їхнє вивчення задовольнило мою потребу у більшому знанні. Але з ідеєю про те, що треба любити Бога, служити Богу, я познайомився через Господа Ісуса Христа.

Питання: Що робити тим, хто вчинив великий гріх?

Відповідь: Залежить який. По-перше, якщо ви зробили великий гріх по відношенню до когось конкретно, що зазвичай і буває, то вам потрібно попросити цю людину про прощення. І також ви повинні серйозно зайнятися духовним життям, щоб ви змогли очиститися від цього гріха і не чинили ще більше і більше гріхів. Але, знову ж таки, у бхакті-йозі гріх не є мотивуючим фактором. Це не та філософія, яка заснована на гріхах, на звільненні від гріхів, на тому, щоби піти в рай і не піти в пекло. Це не такого типу філософія. Це набагато-набагато глибше.

Питання: Що робити з образою, накопиченою в душі через ситуацію, на людей? Я хочу забути, але це живе у мені. Через це болить тіло.

Відповідь: Це називається фальшиве его. Ми хочемо, щоб люди поважали нас. Ми надто чутливі, скажімо так. Це означає, що ми не маємо істинної сильної основи духовності. І різні матеріальні дрібниці впливають на нас: “Ах, він мене образив”. Але справжній відданий Бога взагалі не ображається.

Господа Ісуса Христа розіп’яли. І він не ображався на тих людей, які це робили. Насправді він просив свого Отця пробачити їх. Розумієте? Він був просто там і страждав настільки, наскільки це можна було собі уявити. І просив у цей час Отця пробачити їх. Тож нам треба перейти на інший рівень свідомості. Взяти цей процес – бхакті-йоги, очиститися, очистити своє серце та розум. І це почуття “Ой, він мене образив” піде дуже далеко. Нехай іде, нехай іде. Не тримайтеся за це. Це отрута.

Питання: Християни кажуть, що люди походять від Адама та Єви. А що кажуть Веди? Як зʼявилися люди на Землі?

Відповідь: Веди пояснюють це трохи інакше. Занадто довго (сміється). Занадто довго і занадто багато. Але не ця історія – не історія з Адамом та Євою. Ми всі походимо від Бога. Він поміщає душу в матеріальну природу. Як я сказав, це є велика історія. Але ідея та сама. З одного боку, Адам та Єва походять із досконалого місця – едемського саду. І зробили неправильний вибір – з’їли заборонений плід. Тобто вони зробили неправильний вибір, через який потрапили до матеріального світу. І те саме з нами. Ми прийшли з досконалого духовного світу, зробили неправильний вибір і потрапили до матеріального світу. Тож, з одного боку, деталі різні, але концепція та сама.

Запитання: Якщо ми прийняли Веди, то ми повинні бути вегетаріанцями?

Відповідь: Ви нічого не повинні. Є багато частин Вед і ви можете приймати одні частини і не приймати інші. Але, зрештою, якщо ви дійсно будете слідувати Ведам, ви станете вегетаріанцем, тому що так, це безпосереднє послання Бога до нас: “Ви маєте слідувати вегетаріанському харчуванню”. Отже, залежить від того, наскільки я хочу погодитися і наскільки я хочу не погодитися. Чим більше я погоджуюсь, тим більше приймаю.

Запитання: Чому я часто вночі виходжу зі свого тіла? Не можу рухатись, говорити, проходжу без тіла через стіни, бачу себе зі сторони… Потім знову повертаюся, заходжу до свого тіла. Це таке страшно. Чому це зі мною відбувається?

Відповідь: Насправді, багато людей виходять зі свого тіла. Але багато людей цього насправді не усвідомлюють. А ви усвідомлюєте. Для вас це очевидніше. Але ви можете просто розуміти: “Я не тіло…” Деякі люди, наприклад, уночі сплять і ходять уві сні. Просто вам не потрібно дуже турбуватися про це: “Добре. Вийшов і повернувся”. І якщо ви почнете повторювати ці мантри, ви виходите з тіла і кажете: “Гооранга, Харібол”, і повернувшись кажете: “Гооранга, Харібол”. Це все змінить, насправді. Це не жарт. І якщо ви регулярно повторюєте ці мантри, всі ці психічні перешкоди зменшуються, і часто взагалі зникають. Принаймні ви знаєте, що ви не тіло. Це добре.

Запитання: Ви вірите в ауру? Якщо так, то як можна очистити ауру?

Відповідь: Так, звичайно, я вірю в ауру. Тому що це реальність. Аура – це сяюча енергія, яка випромінюється з душі. У мертвих тіл немає аури. Бо там нема душі. Це сяйво, що йде від духу. Так що в залежності від забруднення або того, чим покрите це світло – покриття світла – воно може бути більше або менше яскравим. Ми не намагаємось очистити ауру. Ми намагаємось очистити душу. І сама по собі аура, яка є світлом душі, змінюється.

Запитання: Чому ви виглядаєте старим, незважаючи на те, що ви йог?

Відповідь: Тіло старіє. Вірите цьому чи ні. Якщо ви ще в молодому тілі, то ви про це колись дізнаєтесь (сміх).
Запитання: Скільки вам років?
Відповідь: 120 (сміх, оплески). Ні, це неправда. Насправді я такого ж віку, як і ви. Тому що і я, і ви вічні. Але в цьому тілі я перебуваю 71 рік (аплодисменти).

Питання: Веди та відьми – що спільного?

Відповідь: Що таке відьма? Є білі відьми та чорні відьми. Одні роблять добрі справи, а інші – погані. Теоретично. Це ті, хто розвинув певні здібності володіти тонкою енергією. Ми називаємо їхні “містичні сили”. І як будь-яка сила, вони можуть бути використані як позитивно, так і негативно.
Є розділ Вед. Там говориться про те, що якщо людина дотримуватиметься певних процедур, вона теж зможе розвинути містичні сили. І у ведичній історії є багато людей, які розвинули ці сили і використовували їх дуже демонічним чином. І є інші люди, яким автоматично були дані ці сили, і вони використовували їх для служіння Богу.

Питання: Чи правда те, що кажуть: “Чим добріша душа, тим складніша доля”?

Відповідь: Я не знаю, чи це правда. Давайте я трохи докладніше поясню. Душа за своєю природою чиста. Усі чисті. Але ми забруднюємось. Природа води чиста. Але вона легко забруднюється. І забруднена вода може вас вбити. Але чиста вода може вас зцілити. Якщо ви берете забруднену воду і прибираєте з неї забруднення, ви повернетесь до початково чистої води. Це зовсім інший ефект.
Як я сказав, ми всі добрі за природою, ми всі любимо за природою, ми всі м’які за природою, але ми вкриті багатьма шарами забруднення. Наші серця дуже жорсткі. І матеріальний світ – це жорстке місце. Тож воно робить нас жорсткими. І через ту ситуацію, яка панує тут, здається, що нам доводиться діяти жорстко, щоб вижити. І ідея в тому, що ви можете бути люблячими та добрими, але якщо ми бачимо світ таким, яким він є, ми можемо діяти відповідним чином. Тобто в одній ситуації ви можете діяти одним чином, в іншій – іншим чином, ґрунтуючись на цьому баченні доброти.

Запитання: Тобто, якщо я буду праведною, творити добрі справи, я буду Богові угодна, так?

Відповідь: Залежить від того, які добрі справи. Деякі люди думають про щось, що воно хороше, хоча насправді воно зовсім не хороше. Ти повинна слідувати тому, що Він каже. Він каже: “Я хочу, щоб ти робила ось що”. І якщо ти робиш це, це приносить Йому задоволення. Він каже: «Дій так, думай так».
– Те, що підказує інтуїція, це значить підказує Бог?

– Ні. Тут нічого немає спільного з інтуїцією. Йдеться про Його послання. Це те, що викладено у Ведах, це те, що каже духовний учитель. Так, у серці у тебе також може бути керівництво.