Posted by on Лис 16, 2013 in Ласкаво просимо | 0 comments

00:00 – Перш за все, я хотів би привітати Вас тут, Балакхілья дас, і подякувати Вам, що Ви були такі добрі і погодилися дати це інтерв’ю. Ми знаємо, що Ви не тільки навчаєте духовної істини, але й довго застосовуєте її у своєму житті.

– Насамперед, дозвольте подякувати всім вам за те, що запросили мене сюди, я дуже радий приїхати.

Моє особисте життя, моє щоденне життя, який у мене розклад? Взагалі, я дотримуюся стародавнього ведичного вчення йоги, безпосередньо, ми слідуємо вченню бхакті-йоги. І, відповідно, я встаю дуже рано вранці, перше, що я роблю – приймаю душ як спосіб прокинутися, освіжитися після сну. Потім я роблю джаппа-медитацію, а саме оспівування мантр на чітках. Також у цей час я додаю прості вправи з хатха-йоги і невеликі дихальні вправи. Потім, в якийсь момент, мені хочеться погуляти, вийти на свіже повітря, я роблю невелику пранаяму, глибоке дихання, роблю вправи на вулиці. Я також виконую ще джаппа-медитацію коли гуляю. Все це відбувається до того, як я зустріну когось, до спілкування з людьми.

Потім, близько 7.30, я зустрічаюся з людьми, зазвичай перебуваю на ретрітах (великі духовні зустрічі) проводжу різні ретріти у багатьох країнах. Отже, ми всі збираємося разом близько 7.30, щоб провести нашу спільну ранкову програму, де у нас відбувається групове оспівування, це називається санкіртан, також у цей час ми слухаємо лекцію нашого духовного вчителя, чи вивчаємо якесь Святе Письмо, і закінчуємо це іншим санкіртаном, груповою медитацією. Все це триває до 10-10.30 ранку.

Потім ми всі збираємось на чудовий вегетаріанський сніданок. Вегетаріанство – частина вчення йоги, і ми всі дотримуємося цієї програми.

Після сніданку – трохи вільного часу, люди можуть робити, що хочуть – гуляти, відпочивати тощо. Особисто мені в цей час потрібно переглядати електронні листи в інтернеті, я спілкуюся з багатьма людьми, тому я завжди займаюся в цей час імейлами. Потім часто я відповідаю на якісь особисті питання людей, люди мають особисті питання, які вони хотіли б поставити, запитати поради, яку я, можливо, можу їм дати, так що я також роблю це.

І близько другої години ми знову збираємось разом для спільного оспівування десь на годину. Потім я даю клас по Бхагавад-гіті або Шрімад Бхагаватам, одному з наших Писань, це займає ще годину. Потім інший санкіртан – медитація групового оспівування. До речі, санкіртан завжди супроводжується грою музичних інструментів – гітар, барабанів, і може бути дуже живим, ми любимо танцювати та співати, це дуже радісний досвід. І після цієї денної програми ми знову збираємось разом на обід, чудовий вегетаріанський обід.

Після обіду знову вільний час. Потім ми зустрічаємося близько 18:30 для того, щоб оспівувати ще годину, знову вивчаємо інше Писання і закінчуємо цю програму останнім оспівуванням в день, все це закінчується близько 9-тої години вечора. Це наш день. Потім ми трохи розслабляємось і йдемо спати, щоб відпочити і бути готовими до раннього підйому наступного ранку.

04:39 – Ви згадали вегетаріанський сніданок та вегетаріанський обід. Як довго ви були вегетаріанцем і чому ви думаєте, що вегетаріанське харчування краще, ніж інше харчування?

– Так, я дотримуюсь вегетаріанського харчування багато років, я став вегетаріанцем в 1969р. І причина, головна причина – це, як я вже сказав, ми дотримуємося вчення йоги, і для всіх філософій йоги, вегетаріанське харчування – це харчування, що рекомендується. Отже, це найважливіше. А також було науково доведено, що це здоровіше харчування. Ще причина в тому, що коли людина їсть вегетаріанську їжу, її свідомість змінюється, вона стає набагато сприйнятливішою до духовного знання, до духовної істини, більш схильна до занять духовною практикою, співчутливіша, менш агресивна. Це корисно з матеріального погляду, це корисно з духовного погляду, і з погляду карми це набагато краще. Наслідуючи вегетаріанське харчування, ви скорочуєте багато непотрібної карми, ви звільняєтеся від великої непотрібної карми. Ви не берете участь у всьому цьому болі та стражданнях вбивства тварин і т.д. і т.д. Таким чином, це найкраще харчування з усіх сторін: фізично, розумово та духовно.

06:07 – Ви багато подорожуєте та зустрічаєте багато людей. Які люди здаються найбільш привабливими Вам, які якості Ви цінуєте в людині?

– Мене приваблюють люди, які мають якості, це називається, в гуні благості – люди, які живуть чистим життям, не займаються діяльністю в гуні невігластва, такою як вживання спиртного, куріння, наркотики, незаконна діяльність. Тому що такий спосіб життя покриває свідомість, і люди набагато менш сприйнятливі до духовного знання, у них немає бачення, як вони повинні діяти у взаєминах з іншими людьми, з навколишнім середовищем, вони створюють багато проблем у світі для себе та людей навколо, вони більш покриті, нечутливі. Тому мене не приваблює такий спосіб життя. Я ціную людей, поважаю всіх людей. Але якщо Ви питаєте мене, що мене приваблює – мене приваблюють люди, які живуть більш чистим життям, якщо вони вегетаріанці – це дуже добре, хоча це не єдині люди, які мене приваблюють, але насправді – люди, які намагаються розвиватися, намагаються зробити щось більше, ніж просто жити грубим тваринним способом життя.

07:33 – Що таке справжня дружба? Багато людей хочуть мати друзів, вони думають: якщо ти допомагаєш своєму другові, то це і є справжня дружба, але якщо, наприклад, наркоман дає наркотик своєму другові – це справжня дружба?

– Ми бачимо світ зовсім не так, як більшість людей. Ми бачимо особистість як духовну душу всередині тіла, не тіло, яке ми бачимо. Тож якщо ти хочеш допомогти цій особистості, тобі потрібно допомогти їй духовно, не лише матеріально. Таким чином ми розуміємо, що якщо ти хочеш допомогти людині, ти не робиш так, щоб вона деградувала. Як Ви навели приклад із наркоманом, дати цій людині наркотик зовсім їй не допоможе, це означає бути його ворогом, а не другом. Друг – це той, у кого є співчуття до іншої людини, він піклується про іншу людину, хоче принести їй користь, він хоче, щоб життя іншої людини покращувалося, не ставало деградованішим, це – істинний друг.

І найкраще, що ви можете зробити для іншої людини, щоб допомогти їй духовно – якимось чином її духовно просвітити, зробити щось, щоб вона змогла все більше і більше побачити, що просто вести матеріальне життя не приносить користі, вона має побачити вищий спосіб жити, вищу мету у житті. Навіть якщо ви просто більше приведете їх у гуну благості, вони стануть вегетаріанцями, житимуть чистим способом життя, кинуть незаконну діяльність, інтоксикації тощо. і т.д. – це допомога іншій людині, це означає – бути справжнім другом, це не означає завжди погоджуватися з тим, що вони роблять, підтримувати їх у несприятливій діяльності. Якщо ти хочеш бути чиїмось другом, ти маєш знати, хто він насправді та як йому допомогти.

09:30 – Я знаю, що багато людей хотіли б уникнути конфліктів між собою, між ними та іншими людьми, але сьогодні ми бачимо так багато конфліктів на особистому рівні, на соціальному рівні, скажіть будь ласка чому так?

– Так, конфлікти є завжди тому, що насамперед люди нещасливі. Вони в гніві всередині, не задоволені, порожні, самотні, і тому, коли вони мають взаємини з іншими людьми, їх взаємини не теплі, дійсно, дружні стосунки, але часто жорсткі стосунки, вони хочуть отримати щось від іншої людини, вони намагаються експлуатувати іншого тощо. У матеріальній свідомості, в якій перебуває більшість людей, вони бачать іншу людину як об’єкт для насолоди, об’єкт для експлуатації, розумієте? Також вони бачать світ, як те, чим вони хочуть володіти, насолоджуватися, отримувати задоволення. Але інша людина бачить точно так само, тому виникають конфлікти з цієї точки зору також. Люди виборюють власність, яка належить не їм, а Богу. У істинно духовній свідомості людина усвідомлює – це власність Бога, і я маю певну кількість, виділену мені самим Богом, як моя доля. І я маю бути задоволений цим, я не намагаюся отримати щось, що є у когось, не намагаюся експлуатувати іншу людину фізично чи розумово, я не намагаюся насолоджуватися їхнім тілом, не намагаюся насолоджуватися їхньою власністю для моїх особистих інтересів.

Отже, якщо я піднімаюсь над усією цією матеріальною свідомістю, конфлікти будуть зведені до мінімуму. І, звичайно, якби ми всі були на певному чистому рівні – конфліктів не було б. Ми всі працювали б разом у гармонії у нашому спільному інтересі служіння Богу, ми були б у команді, ми були б зайняті у спільному зусиллі – задовольнити Верховного Господа. Але, звісно, це не так. Чим безбожнішим стає суспільство, тим більше у нас конфліктів. Чим більше ми ревниві і заздрісні, що завжди є ознакою безбожності, чим більше ми власники тощо, тим більше конфліктів.

Тому єдине рішення – це просування до духовної свідомості, очищення від матеріальних інтересів, матеріального бажання і гніву. Безперечно, це принесе гармонію і зведе конфлікти до мінімуму.

12:29 – Я знаю людей, які хотіли б, щоб у них було справді щасливе сімейне життя, але це не так легко. Що таке щасливе сімейне життя на Ваш погляд?

– Причини ті самі. Щаслива сім’я—це сім’я, яка разом служить Богові.

Розумієте, насправді ми – духовні душі. Моя справжня сутність – я – вічний слуга Бога, це те, хто я насправді, це ніколи не змінюється, це ніколи не зміниться, розумієте. Якщо я дію відповідно до цього, я дію правильно. Тому, сім’я, яка діє відповідно до цієї істини, – мати, батько, діти, всі бачать один одного як духовних душ, не просто як матеріальні тіла. У кожного є своя роль у сім’ї, у батька своя роль, у матері своя роль, у дітей своя роль, це правильно, але це має бути засноване на нашій духовній ролі.

Яка наша функція? Наша функція – служити Богові. Тому вся родина згуртована навколо цієї спільної мети. І, роблячи так, сім’я стає дуже гарною родиною. Наприклад, сім’я може збиратися разом. Як я згадував, на наших ретрітах ми збираємося разом рано-вранці і займаємося духовною діяльністю. Або людина може займатися духовною діяльністю індивідуально. Це те, як має діяти сім’я, вони повинні вставати, вони мають бути зайняті духовною діяльністю, це може бути індивідуально, а також спільно. Група, сім’я збирається як один союз, і вони займаються цим, так починають день.

Вони їдять разом, спілкуються за столом, це теж досить важливо. Вони можуть бути в різних місцях протягом дня, на навчанні, на роботі і робити все, що роблять, але потім вони повертаються і знову збираються, вони поділяють вечерю, проводять разом вечір, займаються медитацією, оспівують, вивчають Писання. Такі заняття.

І таким чином сім’я стає єдиним духовним союзом. Розумієте, це не просто розділена сім’я, кожен член робить окремо те, що він робить, і коли вони збираються разом, вони сперечаються та воюють. Це не добре. Не такою має бути сім’я, це не те, чого навчає будь-яке Писання. Якщо ви прочитаєте будь-яке справжнє джерело знання, ви знайдете те, що я описав, як має бути побудована сім’я.

І це можна зробити. Я знаю дуже багато сімей, які знаходяться на такому рівні, і вони дуже відрізняються від тих сімей, які ми назвали б «звичайними».

15:03 – Чи трапляються стресові ситуації у Вашому житті, і як Ви знімаєте стрес? … Що б Ви порадили людям, які думають, що горілка – найкращий засіб?

– Ха-ха. Знаєте, світ сповнений стресів, у кожного бувають стресові ситуації, незалежно від того, хто вони, і що роблять. Але це залежить від нашого внутрішнього стану, від того, наскільки ми в стресі всередині. Розумієте, зовнішній стрес – це обов’язково внутрішній стрес. Якщо я в стресі всередині – навіть якщо зовнішня ситуація дуже спокійна, я все одно у стресі.

Так що, знову, та сама ідея – працюйте над вашим духовним життям, станьте спокійним усередині, у ваших взаєминах з Богом, живіть способом життя згідно з настановами Бога, планом Бога. Співпрацюйте, гармонізуйтесь із системою Бога. Навчання йоги таке. Наша система бхакті-йоги вчить нас, як жити у всіх ситуаціях, як прожити кожен день, як їсти, як спати, всі ці різні моменти, як бачити світ, розумієте?

І коли ми все більше і більше очищаємося завдяки такому способу життя, ми стаємо спокійнішими всередині. Ми ставимося до стресу інакше, це не так турбує, не так важливо для нас. Розумієте? Те, що більшість людей вважає таким важливим, не має значення. Це не так важливо. Ми вважаємо важливим у житті – духовне, не матеріальне. А духовні справи, духовні ситуації не спричиняють стрес.

І якщо дійсно стрес є, що ви можете зробити? Ви можете звернутися до джерела полегшення, це сам Верховний Господь. Ви можете оспівувати більше, ви можете читати Писання, можете розслабитися, розмірковувати про Вищу Істину, реальність життя, бачити велику картину, не зосереджуватися на маленькій миттєвій ситуації, яка завдає вам стільки болю і страждань, розумієте? І так ви зможете жити дуже легким життям, справді легким життям.

17:15 – Все більше і більше в наше життя приходить інтернет, як Ви вважаєте: це добре чи погано?

– Потенційно інтернет міг би бути добрим, але, на жаль, там стільки непотрібного сміття, що найчастіше це погано. Людям настільки доступним є те, що їм не потрібно слухати, читати, засвоювати. Свідомість у більшості в інтернеті дуже низька, я не говорю про всіх, але у більшості вона дуже низька. А людей приваблює те, що нижче, не вище. Найчастіше люди схильні опускатися, а не підніматися. Тож багато людей деградували через інтернет. Люди стають упередженими до інтернету. Навіть дуже маленькі діти, проводять по багато годин щодня, наражаючись на вплив цього сміття. Це насправді сміття, немає ніякої реальної користі. Тому наше духовне життя дуже постраждало; через нього наша свідомість стає дедалі нижчою.

Також багато людей думають, що якщо вони бачать щось в інтернеті – це правда, але, насправді, це не так. Багато в інтернеті – це абсолютна неправда. Отже, найчастіше він визначає напрям у житті або створює інтереси у житті, які не сприятливі та ведуть до руйнування.

18:44 – Я знаю, що Ви добре граєте на гітарі. Чи граєте Ви на якихось інших інструментах, і чи є у Вас улюблені музиканти? Який стиль музики ви любите?

– Безперечно, я не граю на гітарі добре, так що той, хто це сказав – неправий. Я граю на гітарі. Але я граю на гітарі, щоб підтримувати наше спільне оспівування, це мій головний інтерес. Я не граю на інших інструментах. Коли я був молодий, я грав на трубі, але я не грав на ній багато років, так що я більше не граю на ній.

Моя улюблена музика – у мене її просто немає тому, що я не слухаю звичайну щоденну музику, для неї немає місця в моєму житті. Мене приваблює музика, яка має духовну природу, духовну основу. У цьому мій музичний інтерес.

19:40 – Я знаю, що молоді люди сьогодні не читають книги. Ви читаєте книжки? І які книги Ви читаєте зараз, наприклад?

– Ну, я не читаю просто романи, якщо Ви говорите про це. По-перше, я не маю часу, по-друге, я просто не маю інтересу це робити. Але як я згадав, кожного дня читаю Писання. Так я читаю і отримую користь від читання. Іноді дивлюся новини, читаю новини, читаю газети, щоб мати уявлення про те, що відбувається у світі. І я намагаюся використати це в моїх лекціях, щоб пояснення були зрозумілішими.

20:35 – Яку подію Ви вважаєте найважливішою у Вашому житті?

– Коли я розвинув інтерес до духовного життя; і найважливіша подія в моєму житті була, коли я зустрів мого духовного вчителя.

20:47 – Ви можете згадати якусь історію з Вашого життя, з якої Ви отримали добрий урок?

– Я вивчив багато уроків із багатьох подій у моєму житті. Я не можу сказати, що якась одна подія змінила моє життя, але протягом багатьох років я усвідомив усе більше й більше, що духовне життя, духовні прагнення – це те, що справді цінне. І часто поступово, не обов’язково швидко, я бачив, що не варті того всі зусилля, вся важливість, яка надається матеріальним досягненням, матеріальним цілям, матеріальному успіху; вони такі швидкоплинні і тимчасові і, насправді, не задовольняють людину. І що, насправді, треба дедалі більше зосередити своє життя на доставлянні задоволення Верховному Господу та своєму духовному вчителю.

21:42 – Що означає бути розумною людиною? Багато людей думають, що це залежить від освіти та рівня IQ тощо.

– Я знову повернуся до Писань, Бхагавад-гіти, яка особливо стверджує, що розум – це здатність бачити все таким, як воно є або мати у правильній перспективі. Це справжній розум. Не Ваш IQ або здатність вважати, де ви набираєте якісь очки. Багато так званих дуже розумних людей не бачать все, таким як воно є. Вони навіть не бачать, хто вони, вони думають, що вони – матеріальне тіло, вони не розуміють, що вони – духовні душі. Вони не розуміють, що вони є невід’ємними частинками Верховної Душі. Вони не розуміють, що мета людської форми життя – розвивати стосунки з Богом і, зрештою, розвивати любов до Бога. У справжньому розумінні розуму – вони нерозумні. У той час як дуже проста людина може дійсно бачити те, про що ми говоримо, вона може розуміти: я – дитина Бога, і я хочу служити Богу, я хочу радувати мого Батька і т.д. Тоді – це розумна людина.

22:57 – Щоб Ви порадили людям, які не хочуть витратити своє життя даремно. Я знаю багатьох людей, які шукають досконалість у своєму житті.

– Я раджу кожному докласти зусиль у духовному пошуку. Постарайтеся дізнатися про вашу справжню сутність, постарайтеся дізнатися, хто ви, постарайтеся дійти усвідомлення – я – не це матеріальне тіло. Тіло – мій транспортний засіб, в якому я тимчасово знаходжусь, це мій засіб для дії у цьому світі, але це – не я. Воно важливе, так, але це – не я, це не найважливіше. Якщо я використовую його як інструмент з метою принести задоволення Богові, служити Богу, тоді – так, це чудовий інструмент, і, насправді, тіло буде одухотворюватися, коли використовується таким чином. Але мені, духовній душі, треба зрозуміти цю істину. І потім діяти відповідно до цього. Так що це перший ступінь в усвідомленні того, хто я.

Після цього – усвідомлення, що жива істота завжди підпорядкована Богові. Я – не Бог, я ніколи не стану Богом, я завжди буду підпорядкований Богу. Зараз є багато філософій, які вчать, що ми – Бог. Це не правда. Ми індивідуальні невід’ємні частинки Бога, інакше кажучи, його діти. І тому, як Його діти, ми повинні діяти з повагою, любов’ю до нашого Батька.

24:28 – Щоб Ви хотіли побажати Вашим глядачам?

– Духовного життя, духовного здоров’я, духовного успіху.

24:36 – Добре. Дуже дякую, Балакхілья дас, за Ваш час, дякую, що Ви погодилися дати це інтерв’ю. Дякую.

– Велике спасибі. І всім, хто слухає: Намасте! Харібол!

Интервью с Балакхилья дас