Питання: Християнська молитва – це медитація? Чи не суперечить ведична культура християнству?
Відповідь: Насправді мені дуже часто ставлять це питання. Це не дивно, тому що ми виросли у певній філософії. Це нормальна реакція.
Християнські молитви (звичайно, залежить від того, як ви це робите) можуть бути медитацією, якщо ви на них медитуєте, але це не те саме, що трансцендентний звук Імен Бога. Немає нічого рівного імені Верховного Господа.
Отже, якщо ви хочете повторювати християнські молитви, то це нормально. Але ви також можете виконувати ці медитації, якщо захочете. Вони не суперечать одне одному. Деякі люди думають, що має бути або одне або інше, що їм потрібно вибирати. Ні. Дуже часто люди об’єднують це: роблять те й інше – виконують медитацію і потім читають молитви, які вони отримали від християнської спадщини.
Пам’ятаю, якось у Колорадо, дуже давно, у сімдесятих роках, у нас були звичайні зустрічі. Приходило багато людей. І почали приходити дві католицькі черниці. Вони були одягнені в головні убори та одяг. І вони повторювали мантри, згодом почали танцювати. Ми також робимо медитацію на чітках, і вони також використовували свої чітки, повторювали на своїх чітках ведичні мантри і також молитву до Марії. Добре проводили час, вони не мали проблем. Тож ви можете це робити.
Ваше друге питання було: чи є якась суперечність між ведичним вченням та християнством? Я хотів би прояснити це. Тому що це трохи розмите: що таке християнство? Стільки різних його розділів, відгалужень, і вони часто суперечать один одному. Католики, православні, протестанти дуже багато всіх.
Я завжди люблю повертатися до джерела – до вчення Господа Ісуса Христа. Він навчав саме ведичної істини. Суть усього ведичного знання – любити Бога. Це мета, це призначення, це зосередження всього вчення Вед. Ісус Христос дуже ясно говорив, у чому полягає його вчення. Він навіть представив це як заповідь, першу заповідь: «Полюби Господа свого всім своїм серцем, усім своїм розумом, усім своїм єством».
І це цілком узгоджується, цілком збігається. Так і має бути, тому що Ісус Христос є досконалим представником Верховного Господа. І в різних місцях у Біблії він ясно говорить про те, що ми маємо повторювати Імена Бога. Навіть у молитві «Отче наш», яку також залишив Ісус. «Отче наш сущий на небесах, нехай святиться ім’я Твоє…» Ім’я Бога – святе, духовне. Те, що духовно, має всю силу і повністю очищає. В іншому місці, у Псалмах, він говорив: «Врятуймося, Боже, ми іменем Твоїм. Наша допомога в імені Господа», «Врятований буде той, хто покличе Твоє Господнє Ім’я» і так далі, багато місць.
Тож немає жодних протиріч.