“Реінкарнація” означає, що я, духовна душа, знаходжусь всередині матеріального тіла. Отже, концепція реінкарнації передбачає, що до того, як я знаходився у цьому житті, у цьому тілі, я був в іншому тілі, в іншому житті. Час перебування у цьому тілі ми називаємо “наше життя”. “Він жив 35 років” написано на могилі. Ви рахуєте різницю у датах: “О, він жив 60 років”. Наше життя — це час, який ми провели у цьому тілі.
Згідно з реінкарнацією, у попередньому житті ми знаходилися в іншому тілі і в нас було інше життя. І тепер у нас це тіло та це життя. І після того, як ми покинемо це тіло, ми отримаємо нове тіло і ми матимемо нове життя. Багато життів до цього і багато життів після цього. Це називається “колесо народження та смерті” або “цикл народження та смерті”.
Але, звісно, не всі це приймають. Дехто каже: “Це неправда”. Але їхній основний аргумент у тому, що ви не можете це довести. Втім, якщо така скептична людина уважно подивиться на те, що навколо неї, то навіть у цьому житті вона може побачити, як реінкарнація має місце. У великому священному писанні, в Бхагавад-гіті, говориться: “У міру того, як у цьому житті душа переходить з дитячого тіла в тіло юнака, з тіла юнака переходить у тіло старого, так само душа переходить в інше тіло в момент смерті. Але душу, яка усвідомила себе, не збивають з пантелику такі зміни”. Ми бачимо, як діти ростуть, і тепер вони вже не діти, а дорослі, потім вони старі. Тіло змінюється постійно. І потім остання зміна — момент смерті.
Також у природі є така невелика жива істота, яка називається гусениця. Кожен бачив гусеницю. У деяких з них дуже милі кольори, але зазвичай, оскільки у них таке тіло, ми даємо їм спокій – дуже мало хто заводить собі гусеницю як домашню тварину. Всі ми знаємо, що в якийсь момент ця гусениця звиває навколо себе кокон і зникає з наших очей, і потім з цього кокона вилітає гарний метелик. Усім подобаються метелики. Це символ весни, символ літа, символ свободи. У людей магнітики метеликів на холодильнику і таке інше. І ніхто не любить гусениць, але всі люблять метеликів. Проте ми всі знаємо, що це одне й те саме життя. Ніхто не думає, що посеред ночі гусениця таємно виповзла з кокона, туди таємно заліз метелик і вранці вилетів, щоб усіх нас надурити. Ні. Дуже різні тіла, але те саме життя. Реінкарнація.
Це єдина філософія, що має сенс. Пам’ятайте, що ми є вічні. Коли ми залишаємо це тіло, нам потрібно кудись податися. Ми не можемо померти, ми маємо кудись вирушити. І доки ми маємо матеріальну свідомість, ми залишаємося в матеріальному світі. Усі живі істоти, які у матеріальному світі перебувають у матеріальних тілах, насправді ми називаємось “втіленими душами” – душами в тілах.
Подумайте про це таким чином: припустимо, ви живете в багатоповерховому будинку, в квартирі, і одного разу ви отримуєте повідомлення, в якому сказано, що за місяць, ця будівля буде зноситися. І за місяць приїжджає група, яка займається зносом, і вони зносять цю будівлю. Але чи припиняєте ви існувати? Звичайно ж, ні. Просто з’їжджаєте з цієї квартири, переїжджаєте до іншої, і життя продовжується. Тож коли ця група руйнування прибуде, щоб знести цю “квартиру” у вигляді якогось нещасного випадку, або хвороби, або старості, вони зруйнують ось цю “будівлю”. Чи припинимо ми існувати? Ні, ми просто з’їдемо з цієї “квартири”, переїдемо в іншу “квартиру”. І життя продовжується.
Але якщо ви до цього моменту уважно стежили за тим, що я говорив, можливо, у вас виникло питання: “А як же це все відбувається? Хто чи що вирішує, яке тіло я отримаю? Все ж таки є так багато різних тіл”. У Ведах ми дізнаємося, що є вісім мільйонів чотириста тисяч видів життя. Як же це все відбувається? Що, все це якийсь випадок? Все це випадково чи це лотерея – я виграю собі певне тіло? Чи є якийсь Вищий розум, який це вирішує: “Добре, цього разу ти будеш рибою, а ти — собакою, ти будеш людиною”? І чи можу я щось зробити у зв’язку з цим? Чи є у мене якась влада над цим? На щастя, є відповіді на ці запитання.
Є три основні фактори, які визначають, яке тіло я отримаю. І це: матеріальні бажання, матеріальні прив’язаності та карма. І ми розглянемо кожен із них і подивимося, яку роль вони відіграють. І перш ніж ми це зробимо, я хотів би також відзначити, що душа має певні невід’ємні якості. Це означає, що ці якості завжди є невід’ємними, вони завжди присутні у душі. Як, наприклад, вологість – це невід’ємна якість води. Ви не можете відокремити вологість від води – тобто вода з-під крана або з неба, або з будь-якого іншого джерела, вода буде мокра.