Posted by on Тра 18, 2020 in Гроші не можуть купити щастя | 0 comments

Я можу сказати вам, що це дуже рідкісне знання. Майже ніхто його не знає. Ми обговорюватимемо тему на рівні цього розуміння. “Гроші не можуть купити щастя”. Це правда. У мене був друг-бізнесмен, і він був дуже зайнятий своїм бізнесом. Але завжди мав проблеми з грошима. Я пам’ятаю, що він казав: “Знаєш, гроші – це не проблема. Гроші – це рішення.” І це те, як думає більшість людей. Особливо ті люди, які грошей не мають. Але, звісно, ​​це не рішення. Гроші не можуть купити щастя. Розгляньмо, чому всі хочуть бути щасливими. Я маю на увазі, що це загальний напрямок протягом усього життя. Якщо є щось одне, що поєднує всі форми життя, то це те, що кожен хоче бути щасливим.

Зазвичай у людських тілах, у нашому обмеженому розумінні ми не звертаємо великої уваги на нижчі форми життя. Ідеться тільки про нас, так? “Я хочу бути щасливим”. Насправді, якщо ми трохи розплющимо очі, ми зможемо побачити, що всі форми життя мають ту саму мету. Можливо, у багатьох є собака, чи ви спілкувалися із собакою. Будь-хто, хто хоч якось контактував із собакою, знає, що він теж хоче бути щасливим. Її уявлення про щастя може трохи відрізнятися від нашого, але ідея та сама: вона хоче добре їсти, хоче добре спати і так далі, і хоче хороших взаємин із господарем. Якщо ви візьмете будь-яку форму життя, навіть квіти – це те саме. Тому що це природа душі – бути щасливою. Це наш вічний відначальний стан.

Ось чому коли ми нещасливі, ми почуваємося неправильно. Наше життя перетворюється на спробу уникнути “нещастя” та досягти “щастя”. Гра “Задоволення – біль”: уникнути болю та знайти задоволення. І це все, на чому зосереджене життя: зменшити біль за допомогою утопічної ідеї, що ми зможемо її якось уникнути, і знайти стан досконалого задоволення – щастя. І, по суті, на це витрачається вся енергія – це все, що ми робимо. Іноді ми добровільно приймаємо на себе якесь незадоволення чи біль, бо це обіцяє за собою у майбутньому якесь задоволення.

Більшість людей насправді не любить працювати. Дехто любить, але більшість не любить. Особливо на тих роботах, які нам не подобаються і які є у більшості. Але ми це робимо із двох причин. По-перше, щоб вижити: нам треба їсти, нам потрібно, щоб у нас був будинок, якийсь притулок, одяг і таке інше. Але якщо це все, що нам вдається заробити, і нам вдається дістати стільки грошей, щоб вистачало на виживання, то ми не зовсім щасливі. Тому що ми хочемо отримувати стільки, щоб у нас залишалося, щоб насолоджуватися. Тому що справжня мета – це насолода.

Виживання – це не мета, це просто необхідність. І навіть у режимі виживання ми намагаємося отримати з цього щастя настільки, наскільки це можливо. Ми намагаємося отримати стільки щастя з їжі, наскільки це можливо. Ми намагаємося вичавити максимально з того, що маємо. Тому що, знову ж таки, це те, що ми шукаємо. Це те, що зрештою представляє собою наше життя, – прагнення до задоволення. Тому що це — наш природний стан. Але якщо ми будемо чесними, можливо, ми зможемо прийняти, що нам не дуже вдасться досягти цієї мети. Ми намагаємося так сильно, але не дуже успішні.

І знову ж таки, часто люди думають, що це через те, що у них недостатньо грошей. “Якби у мене було більше грошей, я був би щасливішим”. Але є дуже багато людей, які мають дуже багато грошей. Ми думаємо, що гроші можуть купити нам задоволення. І що можуть купити гроші? Можуть купити хороші будинки, машини, відпустки, престиж, всі види розваг. За допомогою грошей, по суті, я можу здійснити дуже багато своїх бажань з такою ідеєю, що це зробить мене щасливим.

Але ті люди, які вже зробили все це, зрештою змушені визнати, що це не працює. Є дуже багато багатих людей, які дуже нещасливі. Бо це не працює.