Posted by on Бер 3, 2023 in Секрет покращення стосунків | 0 comments

Питання: У деяких релігіях рекомендується один шлюб протягом усього життя. А як у бхакті-йозі?

 

Відповідь: У всіх духовних писаннях стверджується, що розлучення немає. Ти одружуєшся раз і на все життя. Це в будь-якому… Я виріс у християнській сім’ї, і християнство безперечно вчить цьому. У Ведах і бхакті-йозі те саме. У ведичних писаннях немає розлучень.

 

Це сучасна річ. Ми змінили правила, тому що за традиційних підвалин незручно насолоджуватися. Тож ми їх змінили. Адже ми хочемо задовольняти наші чуття та мати свободу робити те, що хочеться. Ніхто не може казати мені, що робити, – звідси й береться розлучення. А із збільшенням прогресу зникає й шлюб. Тепер можна просто знайти когось, жити з ним доки не закінчиться медовий місяць (він може тривати як роками, так і зовсім недовго), а потім йти своєю дорогою – ось що ми отримали.

 

По суті, це — суспільство “на викид”. Кожен аспект суспільства і все воно в принципі одноразове. Але це неприємно Богові. Він говорить про це у писаннях: Біблії, Ведах чи будь-яких інших – це Його вчення, так має бути. Якщо я хочу жити так, щоб задовольняти Його, слідувати Його Істині, то це те, що я роблю

 

Це ж вчення має бути присутнє і всередині шлюбу, а не просто зупинитися на порозі. “Добре, ми ніколи не зможемо розлучитися, треба залишатися разом до смерті, значить просто страждатимемо”. Це також не суть вчення. Якщо ми обрали одружитися, то маємо жити в шлюбі, керуючись писаннями. Основою шлюбу має бути служіння Богові. Це повинно бути причиною одруження і першим критерієм вибору партнера: наскільки ця людина зацікавлена ​​в духовному житті. Чи хоче вона присвятити своє життя досягненню духовного прогресу, чи хоче жити, керуючись писаннями, чи хоче виховувати дітей на основі цього вчення Істини. Тоді діти зростатимуть, з самого початку знаючи, хто є Верховною Особою і хто вони такі, а також яка мета життя.

 

Ці дуже серйозні питання ми повинні поставити один одному перед тим, як одружимося. Якщо ви це зробили, і відповідь була ствердною: так, ми обидва серйозні, хочемо зростати духовно таким чином і працювати як команда, допомагаючи один одному – тоді чудово це спрацює. Бог у центрі, і ми обертаємось навколо Нього. Це духовний шлюб і лише він може бути успішним. А в інших випадках не завжди.

 

Мої батьки прожили у шлюбі 63 роки. Не можу сказати, що це був ідеальний шлюб у всіх відносинах, але багато речей вони робили чи не робили, керуючись християнським вченням. Так вони виросли і так жили. Їхній приклад був у мене перед очима. Вони навіть не думали ніколи про розлучення. Навіть такої думки не виникало. Так, вони дуже подобалися один одному. Але мій батько ніколи не розлучився б з матір’ю, хоч би що трапилося, бо це з розряду “так не роблять”.

 

Але зараз, як я й сказав, нічого з цього вже не має цінності у нашому житті, і результат цього не найкращий. У багатьох дітей батьки розлучені, тепер навіть важко знайти когось, чиї батьки ще разом.Вважається, що дім повинен бути стабільним місцем, де дитина може знайти справжній притулок, захист, де можна почуватися в безпеці. Діти черпають любов від матері та від батька однаково. Вони не хочуть вибирати між батьками або розбиратися, хто неправий. Як багато шкоди від того, що діти бачать, як батьки “воюють”.

 

Все це походить від хтивості. Так не має бути. Тому є така річ, як духовні підвалини. Ви можете помітити, що навіть атеїсти одружуються у церквах. Адже так? Це щось на кшталт традиції, коли ти одружишся в церкві. Можливо, ти ніколи там раніше не був і потім більше не зайдеш. Але з нагоди весілля йдеш туди і влаштовуєш пишну церемонію. Тому що це традиційно, вірно? Такий духовний інститут, як це називається. Такий божественний уклад, коли чоловік і жінка з’єднуються і живуть так, як це має бути, щоб мати дітей і все робити за правилами.

 

Так має бути. Чим далі ми віддаляємось від встановленої системи, тим більше у нас проблем. А ми вже зайшли досить далеко, і все ще продовжуємо віддалятися. Як я й казав, Бог тут, а ми все тікаємо, тікаємо та тікаємо. Уникаємо цього і називаємо свій вибір свободою. Настільки покрите наше бачення. Ми називаємо це свободою. Прагнемо рабства, все більше і більше дозволяємо шакалам пожадливості і бажаннь зв’язати себе, а називаємо це свободою.

 

Питання: Що означає ХАРІОЛ НІТАЙ ГОУР?

 

Відповідь: Харі – це одне з імен Бога, воно означає “вкрасти”. Насправді це означає відвести нас від ілюзії, вкрасти наші серця у цього світу. Вкрасти їх і привести до Нього.

 

ХАРІБОЛ. БОЛ — означає “оспівувати”. ХАРІБОЛ означає оспівувати Святі Імена, оспівувати Імена Бога. НІТАЙ означає “вічний”, а ГОР – “золотий”. Таке значення мантри НІТАЙГОР. “Вічний” та “золотий”.