Posted by on Жов 15, 2020 in Шлях до абсолютного щастя. Що таке самореалізація? | 0 comments

 

Питання: Душа приходить завжди в тіло немовляти чи буває інакше?

Відповідь: Залежить від того, яке тіло приймає душа. Якщо це людське тіло, то так. Але, наприклад, у дереві воно входить у насіння, в курча входить у яйце і так далі. Так що це різні способи народження, відповідно до способів життя.

 

Питання: Чому Бог створив нас? Навіщо Йому це? Чому створив страждання?

Відповідь: Верховний Господь не потребує нас. Я думаю всім відомо, що Він самодостатній, Він нічого не потребує. Але Він хоче, щоб ми могли запропонувати Йому свою любов і Він пропонує нам свою любов. Мова йде про обмін любов’ю, і в цьому полягає насолода життя. Тому насправді ми потрібні для цієї мети. І Він не робить страждання, ми самі обираємо страждати. Його бажання, щоб ми завжди знаходилися з Ним у духовному світі. А ми вирішили піти. І в результаті цього страждаємо від розлуки.

 

Питання: Скільки разів читати/співати мантру?

Відповідь: Не більше 24 годин на день (сміх у залі). Чим більше, тим краще. Кіртан, санкіртан… Зазвичай кіртани тривають у нас від п’ятнадцяти хвилин, від півгодини до години, але скажемо п’ятнадцять хвилин мінімум. Але ви виявите, що якщо робите цю медитацію, ви самі захочете робити більше. Не так, що ви зобов’язані щось робити, вам самим захочеться це робити, тому що це приносить вам радість.

 

Питання: З книг я знаю, що я атман, Бог, вічна душа, але все це на рівні розуму, якби я це усвідомлювала в серці, то не було б жодних страждань. І як можна дійти такої свідомості? Як розвинути його?

Відповідь: По-перше, ми читаємо правильні книги. Ви не Бог, та ви що! Якщо ви Бог, то чому у вас є труднощі? У Бога немає труднощів. Ми – діти Бога, ми слуги Бога, ми не Бог. Ми атма, не Атман, Бог. Але як ви можете подолати біль та страждання тощо? Якщо ви повторюватимете ці мантри. Тож приєднуйтесь.

 

Питання: Як перестати почуватися зобов’язаним? Як позбутися відчуття провини? Що треба, щоб повірити у себе?

Відповідь: У наших матеріальних відносинах ми стаємо дуже пов’язаними, і поміщаємо себе в різні положення, коли ми зобов’язані. Звичайно, якщо ви батько, ви повинні піклуватися про дитину. Коли ви народжуєтесь, ви вже маєте обов’язки. Але про ці обов’язки ми часто нічого не знаємо. І часто нехтуємо такими обов’язками, як обов’язки батька, чоловіка чи дружини. Але, не маючи знання, ми не знаємо, як виконати ці обов’язки.

 

Щоб мати віру в себе, вам потрібно розуміти, хто ви. Я сподіваюся, що сьогодні це пояснив. Це, по-перше, а по-друге, насправді віру треба мати не в себе, а у Всевишнього. У немовляти немає віри в себе, він має віру в маму. Вона дбає, вона захищає, вона живить, вона любить, а він вірить у маму. І має дуже гарне становище. Ми виростаємо. І потім люди, які нічого не знають, навчають нас, що нам треба вірити у себе. А у що вірити? Це не те знання, яке вам потрібне… Це не те послання… Це не те, що вам потрібно слухати.

 

Вам потрібно мати віру у Всевишнього, там укладено ваш притулок, любов, натхнення і сила, там все є. Отже, ми шукаємо в неправильному місці. Ми шукаємо у собі замість того, щоб шукати там, де слід шукати. Такий сьогоднішній світ.

 

Питання: Віра в Бога і вічність духу, наскільки вони пов’язані? Чи це окреме просвітлення?

Відповідь: Все пов’язане. Єдина причина, чому ми вічні, тому що ми є частинками Всевишнього, який вічний. У Ведах є санскритський вірш: «Нітья нітьянам четанаш четананам». Що Всевишній вічний з усього вічного, а ми Його частинки. Це пов’язано, ми вічні. І, як я говорив у минулому питанні, ми можемо розвинути нашу віру в нашу вічність у зв’язку з вірою у вічного Всевишнього!

 

Питання: Цей шлях єдиний правильний? Чи найкоротший шлях самореалізації?

Відповідь: Правильний, означає той, який нас приводить до мудрості і гармонії з Богом – це означає правильний. Він має бути наповнений знанням. І все це є в цьому вченні. Це початкове вчення істини. І будь-яке вчення, яке містить цю істину, є істинним до того ступеня, до якого воно її містить. Очевидно, це найлегший шлях, про це говорив сам Верховний Господь, і найповніший. Тож ми пропонуємо його.

 

Питання: Хвороба – це покарання за щось?

Відповідь: Так, звичайно. Це карма, це реакція на ваші попередні гріховні дії.

 

Питання: Яку саме йогу вибрати серед численних?

Відповідь: Звісно я вам скажу те, про що говорять Веди, – бхакті-йога є найвищою системою йоги, і це не моя думка, про це ясно йдеться у ведичному вченні. Система бхакті-йоги – це найвища система, і найпросунутіші вчителі та піднесені особистості практикували саме систему бхакті-йоги.