Posted by on Тра 2, 2015 in Три гуны материальной природы (Видео) | 0 comments


Я ще не розповів про їжу в гуні пристрасті. Їжа в гуні пристрасті – це дуже гостра, перчена їжа, яка збуджує, з часником, цибулею, щоб збільшити пристрасть. А їжа в гуні невігластва – це стара їжа, оброблена їжа, все м’ясо, яйця, риба. Це їжа у гуні невігластва.

Якщо ми їмо цю їжу, вона впливає на нас. Вона впливає на свідомість, тому ми поводимося певним чином. Отже, знову ж таки, якщо я розумію це, я можу відрегулювати своє харчування. Можливо, язик вже прив’язаний до певних уподобань: “Але мені подобається це й те”. Так, ми в гуні невігластва, тому нам і подобається те, що у гуні невігластва. Але це не означає, що це добре.

Тому іноді треба почати робити те, що нам не подобається. Людині, яка палить цигарки, не подобається ідея про те, щоб кинути. Ця ідея йому не подобається. Але куріння створює проблеми – рак легенів. 50% людей, які курять, помирають від куріння. А ця частина їм подобається? Потрібно вибрати, що важливіше.

Кожні дані статистики про те, наскільки шкідливим є куріння, ріжуть слух курцеві: “Я не хочу цього знати, тому не читаю”. Раніше на пачках цигарок нічого не писали. Вважалося: “Це добре для тебе! Будь крутим! Курити – круто!” Потім з’явилося дуже багато очевидних доказів, що це не так добре, і тоді почали писати: “Не кури, якщо тобі нема 18-ти”. Потім з’явилося ще більше доказів і більше тиску, і вже почали писати: “Куріння вбиває. Ця пачка цигарок тебе вбиває”. Але що роблять? Вони цього не читають. Вони беруть пачку, не читають, кладуть у кишеню. Вони не сидять і не читають: “Це тебе вбиває”.

Я щойно читав, що в Америці хотіли робити на пачках зображення, як людина вмирає від раку легень: людина з діркою в горлі та цигаркою, яку він курить через цю дірку. Такі страшні картинки. Потім вони вирішили, що це вже занадто, і не варто цього робити. Але це реальність.

Так що якщо ми робимо тільки те, що нам подобається, мається на увазі те, що подобається чуттям, розуму, те до чого я прив’язаний, ми не підемо дуже далеко. По суті, будемо залишатися на тому ж місці. Тому ми маємо бути готові щось змінити. Коли ми змінюємося і більше входимо в гуну благочестя, то наше духовне розуміння збільшується. Збільшується духовний інтерес, збільшується ентузіазм, здатність розуміти, і це досконале підґрунтя для духовного зростання. У той час як в інших гунах ми не дуже багато зможемо зрозуміти.

Отже, система йоги каже: “Не роби цього, а роби ось це, якщо хочеш зробити прогрес. Ти не можеш робити і те, й інше”. Іноді у нас таке уявлення, що ми хочемо і те, й інше. Є такий вислів: “Я хочу торт і з’їсти його теж”. Мається на увазі: “Я хочу все”. У тебе не може бути все, це життя вибору. Ти маєш обирати: це, це чи це.