Posted by on Чер 19, 2020 in Справжній сенс йоги: глибокий, глибший і найглибший | 0 comments

У нас у всіх є багато цілей у житті, але що це за цілі? У нас є наше життя, ми щось будемо з ним робити. Бхагавад-гіта і вчення йоги, які приходять від наших духовних вчителів, дають нам це знання. І це справжнє значення йоги.

 

Часто мене запитують: «Це якась релігія? Йога – це релігія? Бо коли ви думаєте про йогу, ви ж не думаєте про релігію? Так? Ви думаєте про вправи, можливо, про якусь мовчазну медитацію – що б не було, але нічого спільного з релігією. А потім ви слухаєте, як хтось вчить істинній йозі, або, скажімо так, повній йозі. І він говорить про Бога, духовний світ, якісь духовні справи. І ми сидимо так, думаємо: «Ох ти, це якась релігія, я взагалі до якогось релігійного класу потрапив». Цікаво.

 

Але насправді є лише одна релігія. Є лише одна релігія – і це виконувати волю Бога. Є лише одна релігія, і це релігія – любов до Бога. І все. Розумієте?

 

Йога – це чиста релігія, вона не має нічого спільного з якимось віросповіданням. Не має значення, в якій країні, яка ваша «релігія» – ви, як і раніше, духовна душа і невід’ємна частинка Верховної душі. І в Бхагавад-гіті, яка представляє розмову між Верховним Господом і Його учнем Арджуною, Він багато чого пояснює. І в один момент говорить: «Тому, Арджуно, будь йогом. Будь йогом».

 

Ми думаємо, що йоги – це хлопці в Гімалаях із довгою білою бородою. Живуть у печерах. Страждають. У якомусь трансі знаходяться. Але Арджуна зовсім не був таким, він був воїном. І Господь каже йому: «Будь йогом».

 

Ми можемо бути йогом, і при цьому бути домогосподаркою, мамою, президентом, двірником, механіком, спортсменом – не має значення, кожен може бути йогом. І це йога. І це те, що хоче Верховний Господь – «Будьте йогом», тому що йоги – це щасливі люди, котрі щасливі всередині. Вони дуже щасливі, мають справжнє життя, і вони знають це.

 

Таке бажання Верховного Господа, таким є бажання всіх Його чистих представників – духовних вчителів, і коли це стає і нашим бажанням – це чудово. Це призводить до гармонії, тому що я хочу те, чого вони хочуть. Як якщо дитина, наприклад, хоче того ж, що й мама, що дуже рідко, це здорово. Зазвичай дитина хоче це, а мама то. Але якщо вони обоє хочуть одного й того самого, то це дуже добре.

 

Це справжнє значення йоги. Що ви можете подумати про це? Сенс у тому, що не обов’язково – все чи нічого. Деякі люди неправильно розуміють: “Або мені потрібно зробити все це, або я взагалі нічого не зможу тут зробити”. Ні, якщо ви можете повторити “Гоорангу” хоча б один раз у своєму житті – ви це вже зробили. Це вже чудово. Це прекрасно! Це не просто нічого – це чудово! Якщо ви можете повторювати це трохи довше – краще.

 

Це індивідуальний процес, кожен рухається своєю швидкістю. Нема тиску. Бог не каже: «Ви маєте щось зробити». Він каже, що у вас є свобода робити це або будь-що інше. Постарайтеся, будь ласка, збагнути. Це свобода, коли ви вибираєте робити, не робити, або зробити зовсім трошки, зробити трохи більше і таке інше.