Posted by on Бер 9, 2021 in Йога. Здоров'я та гармонія | 0 comments

І перед тим, як почати, я завжди висловлюю повагу своїм духовним вчителям: Сіддхасварупананді Парамахамсі і Бхактіведанті Свамі. Я говорю на основі бхакті-йоги.

Вся інформація, яку я представляю, ґрунтується на навчанні ведичних писань. Веди досить унікальні – це найдавніше писання. Вони були записані 5 000 років тому, проте саме по собі знання вічне. Тож перед тим, як воно було записано, воно передавалося усно від одного досконалого вчителя іншому. І така послідовність досконалих духовних вчителів називається «лінія учнівської послідовності» або «парампара». Ми перебуваємо в парампарі, яка називається “Брахма-сампрадайя”. І парампара необхідна для того, щоб істина могла передаватися у її чистому вигляді.

Тема нашої лекції «Йога. Здоров’я та гармонія». Звучить дуже добре. Я думаю, що всі хотіли б мати досконале здоров’я, і, мабуть, гармонія – це те, що бажано. Є два стани, чи не так? Є гармонія і конфлікт. І, звісно, знаємо, що гармонія бажана, а конфлікт небажаний – немає нічого хорошого у конфлікті. Але, на жаль, на сьогоднішній день усім керує конфлікт, а гармонії майже немає. Навіть у нашому особистому житті часто так багато конфліктів, які створюють ще більші конфлікти: національні конфлікти, конфлікти рас і конфлікти всередині тіла – конфлікти здоров’я і все це веде до поганих результатів.

Отже, ви повинні зрозуміти, що таке насправді гармонія на всіх цих різних рівнях і як її досягти. І відповідь – це йога. Якби всі належним чином дотримувалися системи йоги, конфліктів практично не було б. Тому був би зовсім інший світ: внутрішній, зовнішній та в усіх відношеннях. І якщо ми це приймаємо, то стає очевидним, чому йога така важлива, чому ми повинні її вивчати і намагатися їй слідувати.

21 червня відбудеться Міжнародний день йоги. Що це означає? Це означає, що всі нації домовилися, щоби цей день виділити як день йоги. Це розпочалося у 2015 році. І це було представлено Об’єднаним Націям президентом Індії та було прийнято. Можете уявити, що весь світ визнав, що потрібно робити йогу один день на рік – це крок у правильному напрямку.

Я пам’ятаю, зараз уже минуло кілька років з цього моменту, у Лос-Анжелесі був один молодик, який неодноразово затримувався за всілякі порушення, за різні конфлікти. У нього була погана історія, і коли він постав перед суддею, суддя йому призначив, що він має відвідувати заняття з йоги 3 рази на тиждень протягом 5 років. І деякі люди були дуже незадоволені: «Що це все, що ви йому присудили? Лише ходити на йогу? Його треба відправити у в’язницю». Суддя сказав: Ні. Тому що якщо ми його помістимо у в’язницю, це не вирішить проблем, він стане ще агресивнішим. Але я знаю дуже багато людей, які за допомогою процесу йоги стали миролюбнішими, і це те, що йому потрібно». Я не знаю, що було далі, я не знаю продовження цієї історії, але мені здалося, що суддя мала дуже гарне бачення.

І коли ми думаємо про йогу, найчастіше ми уявляємо собі фізичну йогу, яка технічно називається «хатха-йога», коли ми розтягуємось, згинаємось, скручуємось, стоїмо на голові, і вона дуже популярна у всьому світі. Це дуже сприятливо для тіла, а також може мати позитивний вплив на розум. Однак йога включає набагато більше, ніж це. І це те, що ми хотіли розглянути сьогодні – якою є велика картина.

Йога – це неймовірна філософія, вона охоплює кожен аспект життя та дає абсолютне розуміння: фізичне, ментальне та духовне. А також це практика, так само, як з нашою медитацією «Гооранга » . Є філософія щодо цього – цієї діяльності, але це також практика. Так що часто буває, що у людей голова набита філософією, але в них дуже мало практики. Нам не потрібно більше філософії. Нам потрібно більше практики, тому що практика те, що веде до результатів. І йога дуже індивідуальна, це не групове зусилля. Ми робимо це у групах, як ми тільки-но робили медитацію «Гооранга» групою. Однак духовне зростання – це особиста справа, індивідуальна.

У своєму житті ми всі знаходимося на різному рівні: як фізично, так і ментально, і також, звичайно, і духовно. Тож це відрізняється для різних людей. Хтось починає дуже високо, хтось дуже низько – початківець, і так далі, але це стосується всіх. Ніхто не може сказати: Це не для мене. Ми часто це чуємо. Багато хто каже: «О, мене це не приваблює. Мені це не цікаво”. Це можна збагнути. Але якщо ми поставимо питання: «Чи несе це благо всім?», то однозначно відповідь буде «Так».