Posted by on Лип 29, 2011 in МЕДИТАЦІЯ (ВІДЕО) | 2 comments


Коли ви виконуєте цю медитацію, то насправді ви покриваєте себе оболонкою трансцендентного звуку. І, технічно кажучи, зараз ви не в матеріальному світі. Ви у духовній атмосфері. І ви можете створити її, коли забажаєте.

До того ж, вам може щось заважати: машини шумлять, діти грають, собаки гавкають, люди розмовляють. І якщо ви намагаєтеся мовчазно медитувати, це велика проблема. Але коли ви починаєте повторювати мантри, всі ці перешкоди йдуть. Так що це ідеально підходить для хаотичної Калі-юги.

Отже, наступна мантра називається маха-мантра. Слово “маха” означає “велика”, “мантра” означає “та, що звільняє розум”. Мантра має силу переносити розум з матеріального виміру до духовного виміру. І серед усіх мантр, ця мантра – найбільша. Це мантра, яку Господь Гооранга рекомендував безпосередньо для Калі-юги. Це та мантра, яку Він повторював Сам, це та мантра, яку Він навчав інших.

Якщо ви подивитеся на мантру, то побачите, що вона складається з трьох слів: ХАРЕ, КРІШНА та РАМА.
ХАРЕ – відноситься до енергії відданості Богові.
КРІШНА – одне з багатьох імен Бога, яке означає «Найпривабливіший».
РАМА – це ще одне Ім’я Бога, яке означає «Той, хто дарує трансцендентне задоволення тим, хто служить Йому з любов’ю».

В усьому світі ми можемо знайти багато людей, які займаються духовною практикою. Вони живуть у різних частинах світу, вони вивчають різну філософію, різні священні писання, але їх поєднує одне: вони використовують чітки. Чітки використовують православні, католики, індуїсти, мусульмани, буддисти. Є китайські групи, які використовують чітки. Ми, вайшнави, використовуємо чітки.

Чітки настільки поширені тому, що вони дають нам можливість керувати почуттями. Почуття активні за своєю природою. І діяльність почуттів переносить свідомість у світ. Очі бачать об’єкт, і свідомість прямує туди. Вуха чують звук, і свідомість прямує туди. Ніс чує запах, і свідомість прямує туди. Язик тягає нас по всіх місцях. Почуття дотику також поєднує нас із зовнішнім світом: це гаряче, це холодне.

І для того, хто в медитації намагається поринути углиб себе, – це велика проблема. Він намагається звернутися всередину, але почуття тягнуть його назовні. І його рішення – зупинити діяльність почуттів.

Тому, коли він сідає у медитацію, то заплющує очі. Іноді такі йоги використовують два пальці, щоб заплющити очі. Великими пальцями вони затикають вуха, щоб запобігти проникненню звуків. Середніми пальцями вони затикають ніс, щоб не впускати запах. Вони тримають рота закритим і руки при собі. Подібно до черепахи, намагаються втягнути всі почуття всередину. Але це штучно, тому що почуття активні за своєю природою.

Тож у нас інший підхід. Ми дозволяємо почуттям бути активними, але займаємо їх духовною діяльністю. І чітки допомагають нам це зробити.

Зараз ми навчимося техніці медитації, яка називається джапа-медитація, іноді називається джапа-йога, а чітки називаються джапа-чітки або джапа-мала.

Якщо ви подивитеся на чітки, то побачите, що одна з намистин відрізняється від інших. Вона більше, вона стирчить вгору і на ній є китиця. Це головна намистина. Ми не повторюємо маха-мантру на головній намистині. Це намистина-вказівник, який показує нам, де почати і де закінчити.

Ми тримаємо чітки на середньому пальці правої руки. Помістіть головну намистину на верх середнього пальця. Тепер трохи направте головну намистину до себе так, щоб на верху середнього пальця стала перша намистина, яка йде за головною намистинею. Поставте на цю першу намистину великий палець. Тримаючи намистину між великим і середнім пальцями, ми крутимо її туди-сюди, граємо з нею. Це займає відчуття дотику. І доки ми це робимо, ми повністю вимовляємо маха-мантру:

ХАРЕ КРІШНА ХАРЕ КРІШНА
КРІШНА КРІШНА ХАРЕ ХАРЕ
ХАРЕ РАМА ХАРЕ РАМА
РАМА РАМА ХАРЕ ХАРЕ

Тепер ми знову тягнемо чітки трохи на себе, ставимо великий палець на другу намистину і знову повторюємо маха-мантру. Потім третя намистина, четверта і так далі. Поступово ми промовимо мантру на всіх намистинах і прийдемо до головної намистини з протилежного боку. Це називається одне коло, тому що ми пройшли по чіткам одне коло. Коли ми проходимо одне коло, ми вимовляємо мантру Харібол.

Якщо ви хочете продовжити повторювати мантру, тобто зробити друге коло, пам’ятайте, що ми не повторюємо маха-мантру на головній намистині, і також не перестрибуємо через головну намистину. Ми тримаємо останню намистину, яка в нас затиснута, і робимо її першою, повертаючи чітки навколо своєї осі. І тепер це стає першою намистиною для другого кола. На ній ми знову вимовляємо маха-мантру, так само вимовляємо маха-мантру на всіх намистинах, і знову приходимо до головної. ХАРІБОЛ! Два кола. Повертаємо чітки навколо своєї осі і знову вимовляємо мантру на всіх намистинах. ХАРІБОЛ! Три кола. І ми продовжуємо робити це доти, доки не зробимо сто кіл. (Сміх) Ні, сьогодні сто робити не будемо. Я знаю, що у вас є справи завтра.

Сьогодні ми зробимо одне коло. У нас у всіх однакова кількість намистин на малі. Це означає, що якщо ми не забуватимемо пересувати намистини і не пропустимо жодну намистину, ми всі прийдемо до головної намистини одночасно. І всі хором скажемо ХАРІБОЛ. Подивимося.

Ще раз. Коли ми робимо медитацію на чітках, це займає відчуття дотику. Оскільки ми вимовляємо мантру вголос, це займає мовний орган – язик, губи. Ми також слухаємо звук, а це займає вуха. Крім того, ми спрямовуємо на мантру розум, це займає розум. Якщо ми читаємо мантру, то це займає очі. Таким чином, чотири чи п’ять наших чуттів зайняті духовною діяльністю.

Я зараз покажу вам приклад, щоб ви побачили, як це дійсно виглядає, а потім ми всі зможемо зробити це разом.

І останнє: до того, як ми перейдемо до першої намистини, ми торкаємося головної намистини і вимовляємо мантру ГООРАНГА. Потім переходимо до першої намистини і вимовляємо маха-мантру.

Отже, зараз приклад. Я торкаюся головної намистини. ГООРАНГА. Переходжу до першої бусини. ХАРЕ КРІШНА, ХАРЕ КРІШНА, КРІШНА КРІШНА, ХАРЕ ХАРЕ / ХАРЕ РАМА, ХАРЕ РАМА, РАМА РАМА, ХАРЕ ХАРЕ. Переходжу до другої намистини… Отже. Всі готові? Добре.

Спочатку я скажу ГООРАНГА на головній намистиці, а ви повторите, як ми це робили раніше. Потім, починаючи з першої намистини, ми вимовлятимемо разом. Отже, всі торкаємося головної намистини. ГООРАНГА. Давайте спробуємо ще.

ГООРАНГА

Тепер перша намистина:

ХАРЕ КРІШНА, ХАРЕ КРІШНА, КРІШНА КРІШНА, ХАРЕ ХАРЕ / ХАРЕ РАМА, ХАРЕ РАМА, РАМА РАМА, ХАРЕ ХАРЕ…

(джапа-медитація спільно)

ХАРІБОЛ!

Дуже добре. Коли ви практикуєте джапа-йогу самостійно, це може звучати трохи по-іншому. Ми робимо так, тому що так легше триматися разом, групою. Однак коли ми робимо джапа-йогу індивідуально, це звучить так (повторює мантру швидше): «ХАРЕ КРІШНА, ХАРЕ КРІШНА, КРІШНА КРІШНА, ХАРЕ ХАРЕ / ХАРЕ РАМА, ХАРЕ РАМА, РАМА РАМА, ХАРЕ ХАРЕ».

А зараз ми зробимо невеликий шматочок, не намагаючись бути разом, все окремо. Ви можете робити швидше чи повільніше, як вам зручно. Але завжди пам’ятайте: виконуючи джапа-йогу, ми повинні вимовляти кожне слово чітко і вимовляти так, щоб ми це самі чули.

Знову ж таки, ми починаємо з ГООРАНГА на головній намистині і повторюватимемо доти, доки я не скажу ХАРІБОЛ. І, звичайно ж, розслабтеся, медитуйте на звук, і наприкінці промовимо ХАРІБОЛ. Всі торкаємося до головної намистини:

ГООРАНГА

ХАРЕ КРІШНА, ХАРЕ КРІШНА, КРІШНА КРІШНА, ХАРЕ ХАРЕ / ХАРЕ РАМА, ХАРЕ РАМА, РАМА РАМА, ХАРЕ ХАРЕ…

(джапа-медитація індивідуально)

ХАРІБОЛ!

Лунало чудово. Є кілька моментів, які потрібно знати про джапа-йогу. Якщо ви хочете досягти найбільшого ефекту від процесу, ви повинні встановити певну кількість кіл, які ви виконуєте кожен день, і щодня робити це число кіл. Спочатку ми намагаємось зробити це легким. Ми говоримо: «Робіть принаймні два кола на день». Це не так важко, ви тільки що зробили більше одного.

І навіть не обов’язково робити їх одночасно. Якщо ви хочете, то можете зробити одне коло вранці, а інше увечері.

Насправді, гарний розклад був би таким: вранці прокидаєтеся, робите дихання ГООРАНГА НІТАЙ-ГООР та одне коло джапи, увечері повертаєтеся додому, робите одне коло джапи і потім дихання ГООРАНГА НВТАЙ-ГООР. Але, знову ж таки, це можна робити будь-коли.

Якщо два кола йдуть добре, то, можливо, ви захочете збільшити кількість кіл: «Ну гаразд, я думаю, що тепер можу робити вже чотири кола». І щодня ви робите чотири кола. Може шість, вісім, сто.

Але хоч би яке число ви не встановлювали, будьте реалістичними. Якщо ви кажете: «Робитиму двадцять кіл щодня», – і ніколи цього не зробите, то в цьому немає нічого хорошого.

І це мінімальна кількість кіл. У якийсь день ви можете зробити більше цього, але наступного дня зробіть принаймні це число. Це означає, що якщо ваше число кіл – 2, то ви не можете у понеділок зробити 14 і на весь тиждень взяти вихідний. Кожен день.

Також можна займатися джапа-йогою на прогулянці. Не обов’язково завжди це робити сидячи. Ми багато ходимо: на роботу, в магазини, на навчання, побачитись з друзями. І якщо у вас з собою будуть чітки, ви можете перетворити це на медитацію. Ви просто йдете та повторюєте на своїх чітках. Ми часто ходимо на прогулянки, коли, по суті, нікуди не йдемо, а просто гуляємо та повторюємо на чітках, і називаємо це джапа-прогулянки.

У яку б точку світу я не поїхав, я скрізь бачив, як уранці люди виходять вигулювати своїх собак. Вони вигулюють своїх собак, а я вигулюю свої чітки. Якщо у вас є собака, вигулюйте і собаку, і чітки.

Але ми просимо лише про одне: якщо ви робите джапа-йогу на прогулянці, будь ласка, не заплющуйте очі. Також джапа-йогою можна займатися у літаках, автобусах та у багатьох місцях.

І щоб допомогти вам це робити, ми хочемо подарувати вам чітки. Візьміть їх додому та практикуйте те, чого ми сьогодні навчилися. Коли ви їх зносите, дайте нам знати, ми надішлемо вам нову пару. Довічна гарантія.

І останнє, що стосується чіток. Оскільки ми повторюємо на чітках імена Бога, це особливі чітки. Так що ми не кладемо їх у брудні місця, не кладемо на землю, не торкаємось ними до стоп. Особливі чітки – особлива турбота. Тримайте чітки завжди при собі, і ви знайдете дуже багато можливостей, зайнятися джапа-йогою.

Отже, остання на сьогодні техніка називається санкіртан. Санкіртан означає – спільне оспівування, коли двоє чи більше людей збираються разом та співають мантри. Інші медитації зазвичай виконуються індивідуально, але санкіртан – спільно.

Зазвичай, це відбувається під акомпанемент якихось музичних інструментів, але це необов’язково. Сьогодні ми використовуватимемо гітару.

Це робиться способом, який називається шраванам-кіртанам. Шраванам означає слухати, кіртанам означає співати. Тож я співаю, а ви слухаєте. А потім ви співаєте, і я слухаю.

Сьогодні ми взнали чотири мантри: ГООРАНГА, НІТАЙ-ГООР, маха-мантру та ХАРІБОЛ. Так що сьогодні на нашому кіртані я використовуватиму ці чотири мантри в різних комбінаціях. Все, що потрібно від вас, це слухати і повторювати.

Не турбуйтеся про якість вашого голосу. Це не шоу талантів, а медитація. Так що все, що від вас вимагається, – це розслабитися, співати вголос, і ми матимемо гарний кіртан.

Кіртан

Велике дякую. Так що ви можете побачити, що санкіртан може бути досить веселим. Ви можете це робити як хочете. Ви можете використовувати будь-який вид музики, будь-який мотив. Господь Гооранга говорив, що немає суворих і твердих правил для оспівування Святого Ім’я.

Скрізь у світі ми можемо знайти традиційні пісні та танці. Отже, очевидно, що люди люблять співати, люблять танцювати. Якщо ви берете цю природну схильність і додаєте мантри, отримуєте трансцендентний досвід.

Також мантра-медитація дуже хороша для сімейної ситуації, а мовчазна медитація – ні: вам доводиться відокремлюватись від родини. Але при мантра-медитації мама, тато, діти, бабуся, дідусь – усі можуть зібратися разом та організувати кіртан. Я знаю сім’ї, які роблять це щодня. І це робить їх чудовими сім’ями. Друзі завжди люблять триматися разом. Збирайтеся разом і співайте мантри. Одухотворіть вашу дружбу.

Ви сьогодні багато чули про трансцендентний звук, про те, що він має власну силу, власну енергію, і що, просто приходячи в дотик із цією трансцендентною звуковою вібрацією, ми отримуємо дуже велику духовну користь. Так от, це не обмежується лише тими, хто співає мантри. Це також включає всіх, хто мантри чує, і не обмежується тільки людьми. Усюди, де є життя, є особи. Так що від трансцендентного звуку отримують користь всі: собаки, кішки, птахи, бджоли, дерева.

Тому наступного разу, коли ви йтимете, і повз вас пробігатиме собачка, скажіть: «ХАРІБОЛ! ХАРІБОЛ!» Допоможіть їй. Голуби – чудові кандидати; вони прилітають, а ви кажете: «ХАРІБОЛ!» У вас є можливість повторити мантру, вони мають можливість почути. Досконала ситуація.

«ХАРІБОЛ!» – також чудовий спосіб сказати «Привіт» та «Пака». Якщо до вас прийшов друг, а ви йому кажете: «Привіт», це добре, по-дружньому, але це матеріальний звук. Але якщо він приходить, а ви йому кажете: «ХАРІБОЛ!» – то це зовсім інша річ. Тепер він у присутності трансцендентного звуку. Отже, насправді ви допомагаєте йому духовно.

Мовчазна медитація, у кращому разі, допомагає нам самим. Але для мантра-медитації – що більше, то краще. Так що додайте це до свого життя і давайте це іншим. Якщо ви дійсно додасте її до свого життя, вона змінить ваше життя дивовижним чином.

Це наше сьогоднішнє введення у мантра-медитацію. Візьміть картки, практикуйте мантри, повторюйте на чітках. У вас є процес, тепер ви можете використовувати його.