Posted by on Чер 29, 2019 in Духовний Учитель і Панча-таттва | 0 comments

І потім маха-мантра – найбільша мантра з усіх: ХАРЕ, КРІШНА і РАМА. «Харе» – це енергія відданості Крішні. Вона включає Його найближчих відданих, у яких взаємовідносини любові і відданості з Крішною. І це включає духовного вчителя. Отже, «Харе» звернення до великих люблячих Крішни, «Крішна» – до Верховного Господа. А Рама – це Господь Баларам. Коли ми повторюємо цю маха-мантру, насправді це досконала молитва: «О, Господи! Крішна та Баларам! О, Господи! О, енергія Господа, всі великі люблячі Крішни! Будь ласка, дозвольте мені бути зайнятим любовним служінням для вас».

Бачите, Крішна повинен дозволити нам служити Йому. Так само в цьому світі, пан дозволяє слузі служити йому. Пан – той, хто головний, правда? Тож Він займає таке становище, коли вирішує, хто служитиме Йому, а хто ні: «Я прийму твоє служіння або не прийму твоє служіння». Знову ж таки, це не наше становище вирішувати за Крішну, що Він повинен робити. «Я буду служити Тобі (Господу) так, як я хочу» – це матеріальна свідомість, матеріальне уявлення взаємовідносин з Богом. «Я говоритиму Тобі, що робити. Я говоритиму, що хочу від Тебе. Я пан». Це насправді становище, перевернуте догори ногами, що «я пан, а Він мій слуга». Так не працює.

Бхакті-йога вчить нас, що ми маємо бути правильними у своєму відношенні, у своїй свідомості. І все це ґрунтується на абсолютній істині. Доки ми не знаємо цього, ми не можемо служити Крішні і не можемо увійти в духовний світ. Отже, слідуючи цьому процесу, ми стаємо гідними цього. Ось чому це так важко. Ось чому насправді дуже мало хто хоче це робити. Тому що це означає, що мені треба все змінити у своєму житті: мені потрібно зійти з трону і спуститися вниз, у низьке становище. І це дуже важко. Але коли ми очищаємось від ілюзії, зарозумілості, забруднення, гордості, заздрості, ревнощів і так далі, тоді починає проступати наша справжня природа. І наша справжня природа є природою смирення. За своєю природою душа дуже смиренна. Ось чому, в міру того, як ми прибираємо забруднення, починають проступати всі ці добрі якості.

Ми дуже часто наводимо приклад із алмазом. Діамант чистий. Початковий алмаз чистий. І він випромінює сяйво та красу за своєю природою. Але якщо ми покриваємо цей алмаз одним за іншим шарами бруду, краса, сяйво зникають. І все, що ми бачимо, – це щось потворне. І якщо поступово ми зчистимо це забруднення шар за шаром, зрештою сяйво починає з’являтися. Доки не буде прибрано все забруднення, і алмаз буде сяяти у всій своїй чистоті… І ми – цей алмаз, але у сирому вигляді, у грубому вигляді. Так що ми є алмаз, але в грубому, сирому вигляді.

Ще раз: процес бхакті-йоги повертає нас до нашої справжньої природи. І це система Крішни, це науковий процес Крішни. Тому, питання про те, чи спрацює це, не стоїть. Це як сказати, що Господь зробив систему, яка може спрацювати, а може не спрацювати – божевілля. Він каже: “Ось як ти можеш стати справжнім собою”.