Posted by on Тра 2, 2014 in СЕКРЕТ | 0 comments

Я висловлюю повагу своїм духовним вчителям. Духовне знання не вивчають у звичайній школі. Його не знаходять у якихось віддалених місцях. Насправді воно сходить від Самого Бога. Істина сходить від джерела всієї істини, а це – Верховний Господь. Релігії цього світу мають якийсь початок: вони почалися у якийсь час, у якомусь місці тощо. Але це не початок. Релігія починається з джерела – від Верховного Господа. І Господь так влаштовує, що істина сходить через досконалих вчителів. І ми завжди вдячні за це і також дуже цінуємо це знання, яке сходить до нас по ланцюзі досконалих духовних вчителів.

Для багатьох людей це не має значення. Їх не цікавить, звідки це знання, через кого воно прийшло тощо. Вони читають книги:

-Хто написав книгу?

-Я не знаю. Не має значення. Мені подобається, що там сказано.

Але для серйозної людини це має велике значення. Чи авторитетно це? Чи справжнє це знання? Може це просто часткове знання чи якась підробка? Адже ми говоримо тут про життя, а не про щось випадкове.

Життя дуже коротке. Ми народжуємося, дуже швидко виростаємо, займається всілякою діяльністю у житті, а потім вмираємо. І це все відбувається у дуже короткий час. І що ми зробили? Чого ми досягли? Деякі люди думають: «Я цікавитимуся духовністю, коли зістарюся». Усі перебувають у якійсь ілюзії, що доживуть до глибокої старості: «Я доживу до 70, 80». Щодня тисячі та тисячі людей на цій планеті помирають у молодому віці. Немає жодної гарантії.

Але скільки б часу до цього моменту ми не мали, нам потрібно використовувати цей час мудро. Дуже рідко людина використовує свій час мудро. Є одна популярна пісня, яку написав музикант-християнин (це вона). Вона була дуже молода. Вона вигадала цю пісню у 18 або близько того. І я пам’ятаю там такі слова: “У мене багато часу, і я поступово витрачаю його”. І в цьому сказано насправді багато. Це немудрий спосіб жити. Той факт, що ви прийшли до нас вже третій вечір поспіль, говорить про те, що у вас є певний інтерес, щоб використати свій час мудро.

Ми вивчаємо Бхагавад-гіту. Це наше головне священне писання. Писання також відіграють дуже велику роль у духовному житті. Це те, як Бог представляє Своє послання письмово. Бхагавад-гіта була записана багато років тому втіленням Бога, якого звуть Шріла Вьясадева. Часто люди кажуть: «А навіщо мені вірити, читати чи дотримуватися цієї книги, яка написана якоюсь людиною?». Але насправді це не так. Бог втілюється в різні часи по-різному, щоб виконати те чи інше завдання і щоб допомогти нам. І Він представив ведичну істину у різних священних писаннях, Бхагавад-гіта – це суть цих священних писань.

І в Бхагавад-гіті сказано, що людина, наділена достатнім духовним розумом, використовує своє життя для духовного пошуку. Також Бхагавад-гіта визначає розум як здатність бачити все у правильному світлі. Як ми бачимо своє життя і як ми бачимо себе? Над цим важливо подумати. Розумна людина вважає себе духовною душею, а своє життя – дуже важливим часом, який треба присвятити розвитку духовної досконалості. Це пріоритети. У всьому, що ми робимо, ми повинні розставляти пріоритети: що найголовніше, що потім, що далі. Для розумної та мудрої людини духовне життя стоїть на першому місці. І тоді ця людина може досягти успіху.

Процес мантра-медитації було передано нам Самим Богом. Це не просто якесь приємне проведення часу. Це дуже приємне проведення часу, але в цьому є щось набагато більше. Говориться, що те, що нам слід робити у цій людській формі життя, – це спільно повторювати Імена Бога.



Бхагавад-гита. Как она есть

У всіх священних писаннях – у Біблії, Корані, Бхагавад-гіті – йдеться про імена Бога. Також говориться, що імена Бога – це не звичайні імена. Вони мають духовну силу. Матеріальні імена не такі. Вчора одна людина мене запитала: «Можу я повторювати іншу мантру?» Люди запитують: «Можу я написати власну мантру?» Звичайно, ви можете робити все, що хочете, але це не означає, що там буде сила.

Допустимо, у вас є ліки, і всі вони виглядають точно однаково. Але це не означає, що всі вони мають однакову силу. Одне може бути наділене всією силою для того, щоб вилікувати хворобу, інше може бути просто плацебо – пустишкою, а третє може бути призначене для якоїсь зовсім іншої хвороби. Те, як воно виглядає – це не показник. Важливо те, якою силою воно володіє.

І мантри, які ви отримали, – це мантри, які передавалися з незапам’ятних часів, і вони мають повну духовну силу, тому мудру людину вони дуже приваблюють: «Це те, чого я хочу». А інша людина каже: «А можна я робитиму щось інше? Чи є якісь інші мантри? Чи можу я придумати свою власну?» Так що ви можете бачити різницю в підходах людей.

Більшість із нас цікавиться тим, що подобається нам, що думаємо ми, тощо. Якщо це так, то ми не дуже добрі кандидати для досягнення духовного усвідомлення, бо ми судимо. Ми вирішуємо, чи добре це чи ні, і те, що говорять великі віддані Бога чи Сам Бог, для нас не дуже багато важить. Нам подобається самих себе ставити у становище авторитету. Але чи маємо ми авторитет? Чи маємо достатню підготовку для цього? Отже, всі ці фактори відіграють дуже велику роль у тому, чи ми досягнемо успіху в духовному житті чи ні.