Posted by on Вер 29, 2015 in Філософія йоги | 0 comments

Майже в кожній країні відбуваються активні програми йоги. І часто, коли ми чуємо слово «йога», ми думаємо про фізичну йогу. Про згинання, розтягнення, повертання. І це все дуже добре. Але йога включає в себе набагато, набагато більше, ніж це. Тож сьогодні ми хочемо трохи це роз’яснити. Це дуже велика тема, але ми торкнемося основних моментів.

Перед тим, як почати, я завжди висловлюю свою повагу моїм духовним вчителям. У системі йоги духовний учитель грає одну з головних ролей. І, на щастя, я отримав це знання від своїх вчителів і завжди висловлюю їм свою повагу.

Існують різні види йоги, різні шляхи йоги. Але у всіх системах йоги один із основних видів діяльності – медитація. І сьогоднішню програму ми хотіли б розпочати з медитації, в якій ми всі візьмемо участь. І ви відразу зможете повноцінно розпочати брати участь, просто зайшовши сюди. Вид медитації, яку ми робитимемо, називається мантра-медитація. І я хотів би зазначити, що це найлегший спосіб із усіх медитацій, але, водночас, найефективніший.

Мантри – це трансцендентний звук. Іноді трансцендентний звук ще називають звуком йоги. Слово трансцендентний означає духовний. Ми знайомі зі звуком. Але звуки, з якими ми знайомі, це матеріальні звуки. Вони народжуються тут, у матеріальному світі. Однак духовний звук народжується у духовному світі і сходить у матеріальний світ. Оскільки він йде з духовного виміру, він несе із собою дуже велику духовну силу. Коли ми приходимо до зіткнення з трансцендентною звуковою вібрацією, ми автоматично отримуємо дуже велику духовну користь. Це так легко: ми вимовляємо звук і отримуємо духовну користь.

Сьогодні ми виконуватимемо дві медитації. Одну на початку і другу наприкінці. Тож ми почнемо з мантри ГООРАНГА. Ця мантра складається з одного слова, і для цієї безпосередньої медитації ми розбили його на чотири склади: ГО-РА-АН-ГА. Щоб переконатися, що ми маємо правильну вимову, ми зараз потренуємося це вимовити. Спершу я скажу мантру, а потім усі можуть повторити. Отже, чи всі готові?

ГО–РА–АН–ГА
ГО–РА–АН–ГА

Дуже добре. Наша техніка також дуже проста. Це техніка дихання. Іноді цю медитацію називають «Дихання ГООРАНГА». Ми почнемо з того, що вдихаємо через ніс. Повільно, м’яко, але в той же час дуже глибоко заповнюємо повітрям всю черевну порожнину. І коли ми вдихаємо, ми вимовляємо подумки ГО-РА-АН-ГА. Тихо, в розумі. Потім, коли тіло наповнене повітрям, ми починаємо видихати. І на видиху ми вимовляємо ГО-РА-АН-ГА вголос (демонструє). А потім повторимо це. Дуже просто.

Перед тим, як почати, нам потрібно розслабитися. Розслаблення дуже важливе. На жаль, ми майже ніколи цього не робимо. І щоб нам було легше розслабитись, ми робимо глибокий вдих і видихаємо повітря. І нехай на цьому видиху йде вся напруга, все занепокоєння. Потім, коли ми виконуємо медитацію, дуже уважно слухаємо звук. І спрямовуємо розум на звук – медитуємо на звук.

Ми зробимо це зараз кілька разів. І коли закінчимо, посидимо хвилинку в тиші, переважно, із заплющеними очима, щоб відчути ефект. Це мантра, що складається з одного слова ГООРАНГА. Так що якщо ви ще її не вивчили, то ви вивчите її дуже швидко. Тому, коли ви вивчите, можете закрити очі, і це допоможе тілу розслабитися і не відволікатися на стороннє.

Отже, все, що від вас потрібно, – це слідувати за мною. Добре сісти прямо на стільці. Це допомагає диханню. Ноги краще поставити прямо на підлогу.

Отже. Всі робимо глибокий вдих, видихаємо повітря та розслабляємося. Тепер дуже повільно м’яко і глибоко вдихаємо та повторюємо ГО-РА-АН-ГА про себе в розумі.

ГО–РА–АН–ГА
ГО–РА–АН–ГА
ГО–РА–АН–ГА

Харібол. Дуже добре. Ви можете побачити, що це дуже добре розслабляє. Робити це дуже просто. Це чудовий спосіб, як ви можете почати день. А також чудовий спосіб, як ви можете день закінчити. Але, звичайно, ви можете робити це у будь-який час. Тому візьміть картки з собою додому і можете практикувати це в будь-який час.