Posted by on Гру 3, 2010 in Йога і медитація | 0 comments

Наступна йога називається – карма-йога. Карма – означає дію. У карма-йозі особистість поєднується з Всевишнім за рахунок своєї діяльності. Вони діють у житті, роблячи багато всього, але їхня діяльність присвячується Богу. І аспект Абсолютної Істини, якому це призначається – Бхагаван. Тепер ми маємо справу безпосередньо з вищим аспектом – Бхагаваном.

У нашій матеріальній діяльності існує плід. Тобто більшість того, що ми робимо, має плід. Ми працюємо або ми робимо те, що ми робимо, тому що хочемо якийсь плід. І найбільш класичне розуміння: ми працюємо, а плід – гроші, які ми заробляємо. Ось із чим пов’язана робота. Наша діяльність виробляє гроші. І ми використовуємо ці гроші. Користувач плоду – це ми.

Але в карма-йозі ви берете цей плід і присвячуєте його Богові. Це приводить нас у безпосередній контакт з Бхагаваном. Коли ви починаєте взаємовідносини з особистістю, ви зближуєтесь з цією особистістю. Скажімо, ви працюєте та отримуєте гроші, щоп’ятниці вам виплачують зарплату. Ви знаєте, що там є стара бідна жінка. Ви не знаєте, ви просто чули про неї. Але ви берете якусь частину зароблених грошей і віддаєте цій жінці. Ви йдете щотижня і даєте їй якісь гроші. Це призводить до дотику до цієї жінки. Розвиваються взаємини. Ви дізнаєтесь про цю жінку. Можливо, навіть ці взаємини стають дуже близькими. І так само ми відносимося до Бхагавану. Ми віддаємо якийсь із наших плодів Бхагавану і таким чином ми безпосередньо маємо з Ним стосунки. Отже, ми зближуємось у наших відносинах.

Ще одне визначення йоги – взаємини. У карма-йозі взаємини стають ближче та ближче. Якщо я думаю тільки про себе, то фактично цих взаємовідносин не існує. Навіть якщо я чую про цю стару жінку, але вона мене не цікавить, я не маю з нею стосунків. Отже, карма-йога – це йога дій.
І часто мотив не чистий. Давайте, знову використаємо гроші як приклад. Я використовую якісь гроші на служіння Богові, але також хочу, щоб Бог дав щось мені. Тож тут, як і раніше, є якийсь плід. Проте це очищає, тому що я безпосередньо приходжу в контакт з Богом, і це очищає. Поступово це нас очищає, допоки мотив не стане чистим, таким, щоб зробити задоволення Богові. Я не хочу, щоб Він мені щось давав, я просто хочу зробити це заради Його задоволення. І таким чином ми приходимо до Бхакті-йоги.