Posted by on Гру 4, 2010 in Пояснення медитації | 2 comments

Лекция Послухати об’яснення:
Слушать мантры Послухати медитацію:



Господь Гооранга и Господь НитьянандаНаша мантра буде Гооранга-Нітайгоор. Спробуємо це вимовити. Ми попрактикуємось, спробуємо це вимовити. Спершу скажу я, а ви повторите. Ви готові? Го-ра-ан-га, Ні-тай-го-ор. Дуже добре. І зараз ви можете запитати: “А що ж таке мантра?” І звичайно ж, мантра – це трансцендентний звук. Мантра означає одне або більше імен Бога. Імена Бога описують Бога, Його форму, Його якості, діяльність. Бог безмежний у всіх цих категоріях. І тому Він має незліченну кількість Імен. Гооранга – означає той, чиє тіло прекрасніше за розплавлене золота. Воно описує форму Верховного Господа. Нітай – означає вічний, Ґор – золотий.

Час від часу Верховний Господь з’являється у цьому світі. Він приходить задля нашої користі. Такі явища відомі як інкарнації. І зовсім недавно, лише п’ятсот років тому, Верховний Господь з’явився в Індії в маленькому містечку, відомому як Навадвіп. Коли Він з’явився, Його тіло мало прекрасний золотистий колір. Тому він був відомий як Гооранга. Він з’явився разом зі своїм вічним супутником Нітьянандою. Тому мантра Нітайгоор відноситься до Господа Нітьянанди і Господа Гооранги. І вони прийшли безпосередньо для того, щоби принести нам мантра-медитацію.

Вони заявляли, що це рекомендований процес для досягнення досконалості у цей вік Калі-юги. Можливо, ви ніколи не чули про Калі-югу. Проте ми знаємо, що в матеріальному світі існують періоди часу. Секунди, хвилини, години, дні, тижні, місяці. І в дуже великому масштабі є великі ділянки часу. І вони відомі як юги. Існують чотири юги, які постійно змінюють одна одну по колу. Так само як змінюють одна одну по колу чотири пори року. Перша юга – сатья-юга, вона триває дуже довго. Люди живуть дуже довге життя. Скрізь присутня пишність. Люди дуже духовно розвинені. Тому з матеріальної сторони це настільки добре, наскільки це може бути. Потім іде третя-юга. Це срібний вік. Сатья-юга – це золотий вік. Трета-юга – це срібний вік. Трета-юга коротше, життя людей коротше, воно не таке досконале. Потім приходить два пара-юга, мідний вік. Знову ж таки вона коротша і менш досконала. І, зрештою, йде калі-юга, залізний вік. Це той вік, у який ми живемо.

Калі-юга відома як залізний вік з двох причин. По-перше, залізо – найпоширеніший метал. По-друге, серця людей у ​​калі-югу подібні до заліза. У калі-югу дуже мало співчуття, дуже мало милості, дуже мало любові. Також вона відома як епоха хаосу, розбрату та замішання. Якщо ми подивимося на сьогоднішній світ, будь то на особистісному рівні, національному чи міжнародному, скрізь ми побачимо хаос, розбрат та замішання. Дуже важкий час. Проте є дещо позитивне, що стосується калі-юги: коли вік найважчий, процес для досягнення самореалізації найлегший. Тому в цей вік Калі-юги прийшов Господь Гооранга. І він приніс нам мантра-медитацію. Він сам практикував її. І Він навчав їй мільйони інших. Ось чому ми самі практикуємо та навчаємо інших.

Насправді багато людей приходять до медитації не з духовних причин. Люди цікавляться медитацією, бо хочуть звільнитися від стресу, занепокоєння, домогтися умиротворення в розумі. Якщо це той інтерес, з яким ви прийшли, наша медитація так само буде адресована цим потребам. Тому вона працює на фізичному рівні, на ментальному рівні та на духовному рівні одночасно. Ще раз, наша мантра – Гооранга Нітайгоор. Цей метод дуже простий. Спочатку ми вдихаємо через ніс м’яко, повільно, але досить глибоко. Нам потрібно наповнити повітрям усі легені. І коли наше тіло наповнюється повітрям, ми видихаємо. І на видиху вголос ми вимовляємо “Гоо-ра-ан-га”. Потім ми знову вдихаємо, м’яко, повільно та глибоко. На наступному видиху ми вимовляємо “Ні-тай-го-ор”. І ми повторимо це кілька разів.

Перед початком медитації потрібно розслабитися. Розслаблення дуже важливе. Але, на жаль, ми майже ніколи цього не робимо. Ви можете сказати – я не знаю, як розслаблятися, або я не маю часу розслаблятися. І навіть якщо ми вирішимо розслабитися, часто ми використовуємо алкоголь, наркотики або ще щось. Це не добре. Калі-юга сповнена напругою. І воно накопичується у нашому тілі, особливо у його верхній частині. І одне з головних місць – це обличчя. У нас так багато напруження на обличчі. Ось чому так рано в житті у нас з’являються зморшки. І ми витрачаємо життя, що залишилося, намагаючись їх позбутися. Тому розслабте обличчя. Свідомо розслабте обличчя. І ще одне місце – це шия. У нас навіть з’являються головний біль від напруги в шиї. Отже, розслабте шию. Так само плечі, груди. Навіть говорять – не будь таким напруженим. Ми напружені. Розслабтеся. Ми зробимо глибокий вдих, видихнемо, і це допоможе нам розслабитись. І на видиху виходить напруга, неспокій, розчарування.


Медитация на мантру — Гооранга Нитайгоор


Під час того, як ми робитимемо медитацію, ми маємо дуже уважно слухати звук. Подумайте про це таким чином, начебто ваш близький друг каже вам якийсь секрет. Ви слухаєте, ви не хочете нічого проґавити. По-друге, спрямуйте на звук свій розум. Розум вислизає на якусь іншу тему – поверніть його на звук. Він знову вислизає – поверніть його на звук. Як мати з дворічною дитиною, вона ставить її на землю, дитина тікає, вона її повертає, дитина знову тікає, вона знову повертає. Наш розум подібний до цієї дитини. Але, пам’ятайте, що ми – це не розум, ми – духовна душа. Тому ми можемо привести розум назад до звуку.

Гаразд, я вам продемонструю безпосередньо, як це виглядає. І потім ми зможемо це зробити разом. І ми запрошуємо всіх взяти участь. Медитація – це не видовище. Я не прийшов сюди, щоб медитувати і щоб ви спостерігали: «Подивися на нього». Ні. Ми все це зробимо разом. І чим більше ми беремо участь, тим більше ми отримаємо користь. І ви насправді зможете відчути медитацію. Для деяких із вас це дуже незвичайно. Ви ніколи, нічого такого не робили. Але нічого страшного. Не хвилюйтеся. Просто розслабтеся та робіть медитацію. Добре, зараз демонстрація. Я почну з того, що зроблю глибокий вдих, видих і розслаблюся. Тепер дуже повільно, плавно та глибоко я вдихаю. Гоо-ра-ан-га. Ні-тай-го-ор. Добре. Це так просто. Давайте зробимо це разом. Добре сидіти прямо. Це допомагає диханню. Найкраще поставити стопи на підлогу. І пам’ятайте, що потрібно розслабитися та медитувати на звук. Спробуйте відчути, що звук повністю оточує вас. І дозвольте звуку йти через вас. Ви не джерело звуку, звук проходить через вас. Коли закінчимо, ми посидимо, якийсь час тихо, відчуємо ефект. Всі готові? Робимо глибокий вдих, видих і розслабляємося. Тепер плавно, повільно та глибоко ми вдихаємо.

Гоо-ра-ан-га Ни-тай-го-ор

Ви можете побачити, що це дуже проста медитація. Ми навчилися їй за кілька хвилин. І також можна було відчути, що вона дуже розслабляюча. Дуже добрий спосіб почати день. Прокидаєтеся вранці і перші п’ять, десять, п’ятнадцять хвилин робите медитацію. І це також добрий спосіб закінчити день. Ви були зайняті цілий день, ви повернулися стомлені, стурбовані, злі. Просто забудьте про все це. Сядьте, розслабтеся, зробіть цю медитацію і лягайте спати. Але, звичайно, її можна робити в будь-який час.

І коли ви робите цю медитацію, ви оточуєте себе сферою трансцендентного звуку. Насправді ви не в матеріальному світі, ви в духовній атмосфері. Ви можете її створити, коли б ви не захотіли.

Також, якщо є якесь занепокоєння – шум дорожнього руху, гавкіт собак чи діти грають, увімкнений телевізор, такі звичайні речі, якщо ви намагаєтеся займатися мовчазною медитацією, то це велика проблема. Але в цій медитації, як тільки ви починаєте вимовляти мантри, занепокоєння зникає. Отже, знову ж таки, це ідеально підходить для цієї хаотичної калі-юги.