Отже, насправді дуже важливо ясно уявляти те, що відбувається. У Бхагавад-гіті це називається розумом. Розум означає – бачити речі в їхній правильній перспективі, розуміти речі в їхній правильній перспективі. Якщо я найрозумніша з матеріальної точки зору людина у світі, і я не знаю про те, що я духовна душа, – я в повному невігластві.
Отже, у священному писанні говориться, що в Калі-югу ті, хто наділений достатнім розумом, приймуть рух санкіртани – оспівування імен Бога спільне та індивідуальне. Ті, хто мають достатньо розуму, це робитимуть. А ті, хто не має розуму, не будуть.
І протягом усього життя нам кажуть, я пам’ятаю, мені це говорили, коли я був ще маленькою дитиною, мені це говорили: «Використовуй свій розум. Ти що дурний, де твій розум? Це хороша порада, дуже хороша порада. Але чи є у вас розум, щоб його використати, ось у чому річ.
І розум приходить від знання. Ми маємо вивчити цю істину. Але ми не зможемо її дізнатися, доки ми не запитаємо. Ви не отримаєте відповіді до тих пір, поки не поставите запитання. Тож нам потрібно виконати нашу частину. Господь у нашому серці, Він знає кожне наше бажання. Якщо я насправді, запитую про істину: Хто я? – Бог направить мене до інформації, яка мені потрібна на даний момент.
Але все одно, у мене залишається свобода вибору відкинути це і перебувати під впливом усіх навколо, які кажуть: «Та не турбуйся ти про це». Так що так це виглядає. Ми сподіваємося, що в нас буде достатньо розуму, і ми братимемо участь у слуханні та оспівуванні святих імен.