Posted by on Січ 8, 2020 in Зосереджуватись на вічному, а не на тимчасовому | 0 comments

Наша перша мантра та техніка – це мантра ГООРАНГА-НІТАЙГОР. Техніка глибокого дихання, коли ми вдихаємо через ніс повільно, м’яко та глибоко. Ми вдихаємо животом, наповнюючи повітрям усю черевну порожнину так, щоб вона розширилася. І весь час, поки ми вдихаємо, про себе в розумі ми повторюємо: ГО-РА-АН-ГА. В розумі. М’яко, приємно в розумі. Зазвичай ми дуже різкі, бо світ дуже грубий. Можливо, у нас бувають якісь м’які моменти, але загалом ми зумовлені: жорсткий світ та жорстка свідомість. Але ми хочемо змін, ми не намагаємося залишатися такими, якими були, ми хочемо змін. І навіть у такому невеликому моменті, як те, що ми вимовляємо ГОРАНГА в голові, ми хочемо постаратися зробити це м’яко. Потім наше тіло поступово наповнюється повітрям, і ми починаємо видихати. І тоді ми вимовляємо вголос: ГО-РА-АН-ГА. Просто дозволяємо мантрі текти, ми вимовляємо її вголос. Потім ми знову вдихаємо повільно, м’яко і глибоко і повторюємо в розумі НІ-ТАЙ-ГОР теж м’яко і приємно. Поступово наше тіло наповнюється повітрям, і на другому видиху ми вимовляємо: НІ-ТАЙ-ГОР. Потім повторюємо: ГО-РА-АН-ГА та НІ-ТАЙ-ГОР.

Перед тим, як почати нам потрібно розслабитися. Обличчя, шия, плечі, груди – це ключові області, де накопичується напруга, стрес, занепокоєння, тому нам потрібно свідомо розслабити ці області. І щоб це зробити, ми виконуємо глибокий вдих через ніс та видихаємо повітря через ніс. У диханні йоги ми трохи обмежуємо гортань, так що коли видихається повітря, він набуває такого хриплого звуку. А також це допомагає керувати диханням та нагрівати його – це все частина практики. І нехай на цьому видиху відходить ваша напруга, занепокоєння, розлад – ви все видихаєте.
І потім, коли ми виконуватимемо медитацію, нам потрібно уважно слухати звук. Уявіть собі, ніби друг казав вам секрет, і ви слухали. Є два поняття: слухати та чути – всі мами про це знають. Вони кажуть дитині: “Не роби це”. І дитина чує це, вона не може не чути, але вона не слухає. І мама каже: «Слухай! Ти не слухаєш». Є різниця у тому, щоб чути та слухати. І ми хочемо слухати звук і спрямовувати на звук свій розум. Розум кудись тікає – приведіть його на звук. Він знову кудись тікає – ви знову приведіть його на звук. Пам’ятайте, що ми не розум. Ми – духовна душа, можемо керувати розумом, просто спрямовуючи його знову на звук, не борючись із ним, а просто спрямовуючи на звук. Добре? Дуже просто, давайте зробимо.

Добре сісти прямо – це допомагає диханню. Сядьте так прямо, наскільки у вас виходить. Я розумію, що сидіти на підлозі для багатьох – не найпростіше. І якщо вам буде дискомфортно під час медитації, ви можете змінити своє становище, пересунутись. Якщо ніс свербить – почухайте його. Це не якесь аскетичне катування – це медитація. Отже, просто слідуйте за мною.

І ще, коли ми це робитимемо, навіть ще до цього, закрийте очі, як тільки ви вивчите мантри, тому що це також допомагає розслабленню і запобігає перешкодам. А також, коли закінчимо, посидимо хвилинку в тиші, знову ж таки, із заплющеними очима, і відчуємо ефект. З розслабленим обличчям, із заплющеними очима, просто відчуваючи ефект цієї медитації. Також, якщо хочете, ви можете з’єднати великий та вказівний пальці – це механічний процес, який задіює розслаблення та допомагає циркуляції енергії. І виглядає дуже круто під час зйомки (сміх у залі). Отже, починаємо, слідуйте за мною. Всі робимо глибокий вдих, видихаємо та розслаблюємося. Тепер дуже повільно, м’яко і глибоко вдихаємо і повторюємо ГООРАНГА подумки.

Йде медитація.

Харібол! Ви можете бачити, що цю медитацію робити дуже легко. А також я впевнений, що ви помітили, що вона дуже розслаблює. Це чудовий спосіб розпочати свій день. Коли ви прокидаєтеся вранці, перші п’ять, десять, п’ятнадцять хвилин або більше, ви можете робити медитацію. Також це чудовий спосіб закінчити день. Ми були зайняті весь день, ми приходимо додому, ми втомилися, засмучені, можливо, трохи злимося – просто забудьте все це. Сядьте, розслабтеся, виконайте медитацію і йдіть спати – це притулок і захист, і нам це потрібно.

Також, коли ми виконуємо цю медитацію, насправді оточуємо себе невеликою оболонкою трансцендентного звуку. Технічно кажучи, у цей момент ми знаходимося не в матеріальному світі – ми у цій духовній атмосфері і ми можемо створити її, коли захочемо. Також, якщо є якісь перешкоди: шум дорожнього руху, люди розмовляють, собаки гавкають, діти грають – звичайні речі… Якщо ви намагаєтесь займатися мовчазною медитацією, це велика проблема. Але з цією медитацією, як тільки ви починаєте повторювати мантри, всі завади йдуть. Це ідеально підходить для хаотичного часу, в якому ми зараз живемо.

Цей період називається Калі-юга. Це дуже довгий час. Він сповнений хаосу. Він відомий як вік хаосу, розбрату та замішань. І тому всюди, абсолютно всюди, ми знаходимо хаос, розбрат і замішання. Починаючи з нашого власного життя і закінчуючи всією планетою загалом. Калі-юга – залізний вік. Він так називається, тому що, по-перше, залізо – найпоширеніший метал. І також тому, що серця людей у Калі-югу, по суті, подібні до заліза. У Калі-югу дуже мало милосердя, дуже мало співчуття, дуже мало любові. Так що це важкий час, чи не так? Нелегко. Нам потрібний притулок, нам потрібний захист, нам потрібна допомога.

І те хороше, що стосується Калі-юги, – що ця допомога є. Коли час найважчий, процес для духовної самосвідомості найпростіший. Тому в цей скрутний час Калі-юги, Господь явився як Господь Гооранга , приніс мантра-медитацію, дав нам можливість досягти духовної досконалості. І це не щось невелике, це рішення до всього нашого життя.