Posted by on Гру 3, 2010 in Йога і медитація | 0 comments

Лекция Питання 1
Лекция Питання 2
Лекция Питання 3
Лекция Питання 4
Лекция Питання 5
Лекция Питання 6
Лекция Питання 7
Лекция Питання 8
Лекция Питання 9
Лекция Питання 10

 

Питання 1: Якщо клітини оновлюються, то чому ж старіє обличчя, тіло, не проходять шрами?

Відповідь: Так, це те, що вчені теж хотіли б знати, вони не можуть це з’ясувати. Вони намагаються зробити так, щоб тіло не старіло від самого початку, але ні разу не досягли в цьому успіху. Це вбудовано. Старість – це вбудований чинник матеріального життя. І тіло – це не як машина, якщо ви продовжуєте міняти запчастини на машині, вона залишається новою. Але тіло влаштоване так Богом, щоб старіти та вмирати. Ви не можете змінити це. Щодо шрамів я не можу точно відповісти на це питання, вам потрібно дізнатися у вчених. Вчені це ті, хто дає нам ось це знання.

Питання 2: Чи платні заняття з йоги?

Відповідь: Ні-ні, я згадав, що вони безкоштовні. Ми вчимо духовній істині, і не можна брати гроші за істину, не можна перетворювати Бога на бізнес.

Питання 3: Чому людина пішла від Бога, а тепер повертається?

Відповідь: Так, це завжди питання. Навіщо я це зробив? Ми робимо багато помилок, і це була найбільша.
Ми – невід’ємні частинки Бога. Ми маємо ті самі якості, що і Бог, але в невеликій кількості. Тож у Бога є Його воля, у нас також є наша воля. Ми завжди маємо вільну волю. Бог – вічно незалежний. І ми також маємо крихітну незалежність. Бог – Верховний насолоджуючись. І ми також маємо невелике бажання насолоджуватися. У певний момент я вирішив: «Я хочу бути насолоджуючим, я хочу бути незалежним і хочу виконувати свою волю, іншими словами, я хочу бути Богом».

Такої свідомості не існує у духовному світі. Іншими словами, там немає місця для виконання такого бажання. Отже, Бог створив матеріальний світ, куди ми можемо прийти і намагатися виконати це бажання бути першим, бути насолоджуваним. Отже, ось що таке матеріальний світ. Це наш ігровий майданчик, де ми намагаємося насолоджуватися.

Але ми не можемо насправді насолоджуватися. Тому що насолода для душі походить із любовних взаємин із Богом.

І щоб усвідомити, що ми припустилися помилки, іноді потрібен дуже довгий час. Може навіть, ми не знаємо, що припустилися помилки, але ми бачимо, що щось тут не так. Коли ми це усвідомлюємо, ми починаємо шукати відповіді на запитання: «У чому справжнє щастя? Що таке це життя? Хто я?” Бог це знає. Тому що Він у нашому серці. Він знає кожну нашу думку, кожне наше бажання. І тоді Він починає надавати нам знання, яке ми шукаємо в даний момент. Поступово ми можемо розвиватися доти, доки, насправді, не захочемо повернутися до духовного світу. Тоді ми можемо повернутися.

Так що Бог дав нам усе це знання та шляхи, якими можемо повернутися, коли захочемо. Але Він нікого не примушує. Це наша свобода вибрати це чи ні.

Питання 4: Скажіть, будь ласка, чи існує особистий внутрішній духовний учитель, який баченнями чи внутрішнім мовленням спілкується з тобою чи це просто уява?

Відповідь: Так, цей вічний внутрішній духовний учитель – Господь у серці, Параматма. Кожен чує Його голос певною мірою. Іноді. Ми називаємо це сумління. Якийсь голосок каже нам: “Тобі треба це зробити”. Бог намагається нас направити. Але вкрай рідко ми слухаємо. І через якийсь час ми покриваємося і взагалі перестаємо чути. Ми стаємо глухими. Ось чому нам потрібне зовнішнє джерело знань та зовнішній напрямок. Це було надано нам у вигляді авторитетних священних писань та авторитетного духовного вчителя.

Питання 5: Християнство і бхакті-йога контактують?

Відповідь: Давайте говорити: вчення Ісуса. Вчення Ісуса і є бхакті-йога. Ісус був бхакті-йогом, він навчав бхакті-йозі. Він навчав любові до Бога. Він навчав служінню Богові. Він навчав відданості. «Моя перша і головна заповідь – полюби Господа всім своїм серцем, усім розумом, усім буттям». Він також казав, що нам потрібно оспівувати Імена Бога. Він каже: «Наш батько, що на небесах, – нехай світиться Ім’я Твоє». Бхакті-йога. Він навчав їй досконало, і він жив відповідно до неї досконало.

Питання 6: Є, як мінімум, сім тіл, що ви думаєте з цього приводу?

Відповідь: Люди намагаються зробити все дуже складним. Розділяти це на такі підрозділи. Але ми слідуємо Ведам, вони дуже прості. Є ментальне тіло та фізичне тіло. Не потрібно входити в різні види – ефірні тіла та інші тіла, це не допомагає нам наблизитись до мети. Наша мета – розвинути взаємини із Бхагаваном. Якщо я дозволяю своєму розуму відволікатися на різні речі, різні тіла, тощо, це заважає мені розвивати ці взаємини. Деякі люди просто хочуть розважити свій розум усіма цими космічними речами. Ви можете це робити. Але Веди дуже прості, і це те, чому ми слідуємо.

Питання 7: Батьківщина йоги – Індія, Схід, а західна людина ні фізично, ні духовно не готова цим шляхом йти, як тут бути?

Відповідь: Насправді це неправильне розуміння. Якщо ви говорите про аштанга-йогу, то так, ніхто не готовий до цього. Це навіть не рекомендується у цю епоху. Це для іншої епохи, де люди більш кваліфіковані. Але для цієї епохи є простий процес бхакті-йоги, зосереджений навколо мантра-медитації, ви її щойно робили. І це не було за межами ні чиїх фізичних здібностей. Наскільки готовими треба бути, щоби це робити. Це дуже легко, навіть діти це можуть робити. Бхакті-йога дуже легка для кожного, якщо він хоче це зробити. Якщо хтось не хоче це робити, все буде важким. Ми, звичайно, не просимо нікого робити це, якщо він не хоче. Але якщо є бажання та інтерес, тоді це дуже просто.

Питання 8: Слова з медитації нам не зрозумілі. Що це означає, коли ми співаємо ці пісні?

Відповідь: Так, на заході вони не знайомі багатьом людям. Це різні імена Бога, Бхагавана. Гооранга – той, чий колір тіла прекрасніший за розплавлене золото. Бог такий гарний. У формі Гооранги його тіло було прекрасного золотого кольору. Це те, що означає Гооранга. Харибол означає співати імена Бога, співати святі імена. Нітай означає вічний, Гоор – золотий. Гопала і Говінда схожі за значенням – той, хто дає насолоду, притулок, пастух. Рама – той, хто дає трансцендентне задоволення тим, хто служить Йому з любов’ю. Мадана-Мохана – той, хто настільки привабливий, що приваблює самого Купідона. Все це імена Бхагавана.

Питання 9: Чи обов’язково я маю кудись ходити на заняття йогою? Чи можу я отримати матеріали, за якими займатимусь вдома?

Відповідь: Так, ви можете займатися вдома. Ви дізналися ці мантри, ви можете займатися ними вдома. Ми проводимо дуже прості заняття, на яких вас навчать, як практикувати це вдома. Так що ви можете практикувати бхакті-йогу вдома, а також можете слухати записи мантр.

Питання 10: Чому ж люди не хочуть вмирати?

Відповідь: Це ще одне відчуття нашої вічності. Ми усвідомлюємо, що ми вічні, ми не повинні вмирати. Наче смерть це протиріччя тому, що ми відчуваємо. Я відчуваю, що я вічний, але тіло вмирає. Ось чому це так заплутує. Ми не вважаємо, що ми повинні вмирати, ми не відчуваємо, що хочемо вмирати, але ми вмираємо. Причина, чому це настільки заплутує в тому, що ми вважаємо себе тілом. “Я помру!” Але це не правда. В самоусвідомленні ми отримуємо повне розуміння, що ми – не тіло. Так, моє тіло помре, але я не помру, бо я не тіло. Я залишу своє тіло у певний час, але я, як і раніше, залишуся самим собою. Я залишу тіло подібно до того, як залишається старий одяг. Ось що розуміє особистість, що усвідомила себе. Отже, смерть це більше не якась таємниця чи загадка, і смерть більше не становить страху. До цього усвідомлення ми приходимо в бхакті-йозі.