Posted by on Січ 16, 2017 in Йога у сучасному світі | 0 comments

Питання: Чи є серед йогів довгожителі? Якщо є, назвіть їх.

Відповідь: Так є. Певні практики йоги, яка називається «містична йога», або «аштанга-йога» – є різні імена тієї ж практики… Мета цих йогів – розвивати здатність керувати матеріальними елементами, і вони можуть це робити за допомогою різних аскез, покаянь та інших технік, підняття кундаліні і таке інше. І деякі з них на довгий час можуть затримувати дихання, тому можуть залишатися в тілі сотні років. Я особисто не знаю їх, але я знаю про цю здатність.

Насправді це просто матеріальний феномен, це не пов’язане з любов’ю до Бога. Це просто здатність залишатися в цьому тілі, керувати повітрям, керувати енергією. Це не духовно.

Питання: Будь ласка, повторіть ще раз, у чому різниця між бхакті-йогою та хатха-йогою.

Відповідь: Бхакті-йога включає всі види йоги, пам’ятайте, що хатха-йога – це фізична йога, для благополуччя фізичного тіла. Також дихання в школі хатха-йоги може заспокоїти розум і таке інше. А бхакті-йога – розуміння всього цього знання, про яке я говорив, розуміння того, хто ви, розуміння, що ви є слугою Бога, а потім, коли ви дієте у вашому служінні Богу – це називається віддане служіння. Бхакті-йога – це віддане служіння Богові. Ви робите те, що ви робите в дусі любові та відданості.

Питання: Що ви скажете про твердження, що людина має купити мантру за гроші, її власну, особисту мантру?

Відповідь: Навіть якби це були справжні мантри, коли вони продаються за гроші, вони втрачають свою силу. Коли ви намагаєтеся зробити бізнес на мантрах, на Іменах Бога, на духовній істині – це більше не має сили, так що це просто бізнес. І бізнес обманом. Тож будьте обережні.

Питання: Робота – для матеріальних потреб і як тоді досягти духовної задоволеності?

Відповідь: Так, всі повинні працювати, але в науці бхакті-йоги, коли ви вчитеся тому, як жити, ваша робота так само є частиною вашого служіння Богові. У нас є матеріальне тіло, ми маємо його підтримувати. І зазвичай для того, щоб це робити, потрібна робота. Але потім гроші, які ми отримуємо від цієї роботи, яку ми використовуємо, щоб підтримати тіло, можуть зробити так, що ми будемо використовувати наше тіло у служінні Богові. Так що це пов’язано з моїм служінням і те саме з підтримкою моєї сім’ї, і якщо у вас якісь гроші залишаються, то я можу використовувати їх безпосередньо для служіння Богові.

Верховний Господь каже, що кожен має працювати. Але навіщо ми працюємо? Це просто для нашої особистої насолоди? Або для виживання і нічого більше цього? Тоді це цілком матеріальні зусилля.

Тож це мистецтво бхакті-йоги – дізнатися, як пов’язати всю свою діяльність зі служінням Богу.

Питання: Ці мантри співати щодня?

Відповідь: Так, вірно. Як я сказав, бхакті-йога – це практика. Йога – врегульоване життя, тому практика повторення мантр має виконуватися щодня на регулярній основі.

Питання: Вплив алкоголю на медитацію. Чи можна поєднувати чи варто взагалі відмовитися?

Відповідь: Для алкоголю немає місця в медитації. Насправді одна з настанов у йозі, що не повинно бути ніяких інтоксикацій: алкоголь, наркотики, кофеїн і так далі. Отже, якщо я це роблю, то я порушую один із законів йоги.

Питання: Чи поєднується йога з якоюсь релігією? Адже йога – це філософія, а не релігія, чи не так?

Відповідь: Ми є духовними душами. Справжня релігія означає любов до Бога, виконувати Божу волю, ось що таке релігія. На санскриті (це та мова, якою написані Веди) для релігії є слово «дхарма». Як вічні духовні душі ми маємо вічну релігію. Це не змінюється, моя вічна релігія, яка називається «санатана-дхарма», – це з любов’ю служити Богу. Якщо я християнин – це віра, я можу змінити це. Я був християнином, тепер став мусульманином, мусульманин може стати буддистом, буддист може стати індуїстом, індуїст мусульманином. Це тимчасове позначення, що ґрунтується на тілі.

У цьому житті я вважаю, що я християнин. Скажімо, я народився в Америці – я, наприклад, так і народився у регіоні, де була дуже сильна християнська віра. І мене вчили, що я християнин. Я мав вважати себе таким усе життя і померти християнином. Наприклад, я сприймав себе так усе життя і помер таким самим. У наступному житті я народився б у Саудівській Аравії, і мені сказали б: Ти мусульманин! Добре, що в наступному житті я мусульманин. Але реальність така, що я не християнин і не мусульманин – я вічний слуга Бога. Ось моя справжня релігія.

Тож якщо я піднімаюсь над цим і приходжу до розуміння того, що ми всі – слуги Бога, то не буде жодних релігійних конфліктів. Це санатана-дхарма.